Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Dawid Konarski: Każdy w tej drużynie jest ważny

Dawid Konarski: Każdy w tej drużynie jest ważny

fot. Katarzyna Antczak

Reprezentacja Polski znakomicie spisuje się w rozgrywkach Ligi Narodów. W niedzielę biało-czerwoni odnieśli ósme zwycięstwo, pokonując Bułgarię 3:1. – Sprawdziły nam się założenia taktyczne, wszystko, co trener powiedział na odprawie, potwierdziło się i spełniło nasze oczekiwania – ocenił Bartosz Kwolek. Vital Heynen po raz kolejny dokonał zmian w składzie. – Każdy jest zadowolony, trener, my sami też mamy satysfakcję z tego, że każdy jest w tej drużynie ważny i nie ma podziału na jakieś żelazne składy – przyznał Dawid Konarski.

Dawid Konarski rozegrał w niedzielę przeciwko Bułgarii całe spotkanie i okazał się najlepiej punktującym zawodnikiem biało-czerwonych, zdobył 18 punktów. – Czułem się dobrze na boisku, wiedziałem, że zaczynam i trochę też na ten mecz czekałem. Cieszy na pewno postawa naszej całej grupy, mamy ósme zwycięstwo na dziewięć meczów – powiedział po spotkaniu atakujący. – Bardziej na pewno cieszę się z wygranej nad Japonią, gdzie na boisku była grupa chłopaków bardzo młodych, z Marcinem Komendą na rozegraniu, i wygraliśmy 3:0 – podkreślił. Jednym z tych młodych graczy był Bartosz Kwolek, który także w niedzielę zagrał dobre spotkanie, zdobywając 17 oczek. – Dla mnie to jest po prostu bajka, że w ogóle mam szansę uczestniczyć w takim wydarzeniu i dodatkowo wygraliśmy osiem z dziewięciu spotkań. Jest się z czego cieszyć, ale teraz lecimy do Stanów Zjednoczonych po kolejne zwycięstwa – powiedział przyjmujący Onico Warszawa.Bartosz Kwolek pokusił się o analizę niedzielnego meczu. – Sprawdziły nam się założenia taktyczne, wszystko, co trener powiedział na odprawie, potwierdziło się i spełniło nasze oczekiwania. Mieliśmy ten mecz może nie pod kontrolą, ale byliśmy przygotowani i wiedzieliśmy co zrobić, żeby wygrać – ocenił niespełna 21-letni zawodnik. Trener Vital Heynen nie ustaje w ciągłym rotowaniu składem, w meczu z Bułgarią znów desygnował do gry inny skład. – Każdy jest zadowolony, trener, my sami też mamy satysfakcję z tego, że każdy jest w tej drużynie ważny i nie ma podziału na jakieś żelazne składy. Kibice też mogą być zadowoleni, trener korzysta z 21 graczy i każdy może każdego zobaczyć – podkreślił Konarski. Wyniki pokazują, że te rotacje praktycznie w ogóle nie wpływają na poziom gry zespołu. – Ja też przed rozpoczęciem sezonu podkreślałem, że mamy liczną grupę, ale z zawodnikami o sporych umiejętnościach. Na samej pozycji atakującego mamy pięciu graczy, z których każdy prezentuje wysoki poziom, zresztą jest tak na każdej pozycji. Z tego trzeba być zadowolonym, a na koniec to trener będzie miał problem, żeby wybrać czternastu zawodników na mistrzostwa świata – dodał atakujący Jastrzębskiego Węgla.

W kolejnym tygodniu biało-czerwoni rozegrają turniej w USA, gdzie zmierzą się z gospodarzami, Iranem i Serbią. Rywale trudni, ale polscy siatkarze nie zamierzają się poddawać i ich celem są kolejne wygrane. – Oczywiście nie oznacza to, że będziemy przegrywać. Będziemy walczyć i to mogę obiecać. Jakie będą wyniki, to zobaczymy. Pokazaliśmy, że potrafimy wygrywać z Rosją czy Włochami, czyli światowym topem – powiedział Bartosz Kwolek. – Przed nami jeszcze minimum sześć spotkań do rozegrania, bo liczymy, że zagramy też w finale – dodał Dawid Konarski.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved