Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Konarski: Każdy mecz jest dla nas jak finał

Dawid Konarski: Każdy mecz jest dla nas jak finał

fot. Łukasz Krzywański

Kędzierzynianie rozpoczęli sezon PlusLigi od wygranej w pięciu setach z Cerrad Czarnymi Radom. Gra obu tych ekip podczas spotkania mocno falowała, ale rotacje poczynione przez trenera Ferdinando de Giorgiego przyniosły zamierzony skutek. – Grzesiek mnie zmienił i poprowadził nas do zwycięstwa – komentował ten pojedynek Dawid Konarski, atakujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Ciekawe spotkanie obserwowali kibice zgromadzeni w hali w Radomiu, gdzie gospodarze podejmowali w 1. kolejce ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Przyjezdni bardzo wzmocnili swój skład przed nowym sezonem i mogą liczyć się w tegorocznych rozgrywkach w walce o medale mistrzostw Polski. Jednym z zawodników, którzy dołączyli do zespołu, jest atakujący reprezentacji Polski – Dawid Konarski. Poprzednie sezony spędził on w Rzeszowie, jednak nie miał wielu szans na grę, szczególnie w ostatnim roku, kiedy wyeliminowała go kontuzja. W nowym klubie jednak nie brakuje mu ambicji. – Jestem głodny grania, a fizycznie cały czas daję radę. Z nową drużyną chcemy przywrócić ZAKSIE dawny blask – zapowiedział zawodnik.

Konarski rozpoczął spotkanie w Radomiu jako podstawowy atakujący, jednak w trakcie został zmieniony przez Grzegorza Boćka. Młodszy kolega, za którym równie trudny rok, spisał się doskonale, bowiem wziął ciężar gry na swoje barki i znacznie przyczynił się do zwycięstwa ZAKSY. – Nie ma znaczenia, kto będzie grał, ale żebyśmy wygrywali jak najczęściej. W meczu z Czarnymi, w czwartym secie rywale podbili dwie piłki po moim ataku. Grzesiek mnie zmienił i poprowadził nas do zwycięstwa. Dla niego to też niezwykle ważne, by wrócić do gry na pełnych obrotach po roku przerwy – mówił Konarski, który podkreślił także, że siłą nowej ZAKSY Kędzierzyn-Koźle będzie wyrównany skład.Do zespołu bowiem dołączyło wielu nowych siatkarzy – m.in. dwóch Francuzów, Belg oraz reprezentanci Polski. Drużyną kieruje także nowy szkoleniowiec. Konarski zapewnia, że atmosfera będzie budować się z meczu na mecz. Kluczowe będzie zgranie się z zagranicznymi zawodnikami. – Oni nie osiedli na laurach, myśląc że skoro wygrali Ligę Światową i zdobyli mistrzostwo Europy, to w klubie mogą sobie odpocząć. Pracują na pełnych obrotach – podsumował swoich nowych francuskich kolegów atakujący ZAKSY. – W naszej drużynie mamy tylko trzech trzydziestolatków, a reszta to młodsi zawodnicy. Jeżeli uda nam się stworzyć fajną grupę, to ZAKSA zagości w ścisłej czołówce na kilka ładnych sezonów. Bez fazy play-off w tym sezonie każdy mecz jest dla nas jak finał – zakończył siatkarz.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved