Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Dawid Konarski: Do każdego spotkania podchodziliśmy tak samo

Dawid Konarski: Do każdego spotkania podchodziliśmy tak samo

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Rosjanie może nie grali na 100% w tym spotkaniu, ale to jest ich sprawa. My graliśmy tyle, ile mogliśmy z siebie dać. Na pewno w ewentualnym meczu w mistrzostwach świata będzie to już inne spotkanie, inna stawka i tam już wszyscy będą grali na 100% – mówił po ostatnim, wygranym z Rosją meczu XVI Memoriału Huberta Wagnera atakujący polskiej kadry, Dawid Konarski.

W Tauron Arenie Kraków przez ostatnie trzy dni reprezentanci Polski, Rosji, Francji oraz Kanady walczyli w XVI Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. W ostatnim dniu turnieju po dwóch stronach siatki stanęły niepokonane wcześniej zespoły z Polski i Rosji. Zwycięsko z tego starcia wyszli biało-czerwoni, wygrywając 3:2 i triumfując w całym Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. – Zawsze lubimy kończyć turniej pięcioma setami, jak mamy po nim jeden dzień wolnego. To jest taka nasza specjalność we wszystkich turniejach towarzyskich – mówił z uśmiechem Dawid Konarski, który natychmiast dodał: – Cieszymy się jednak ze zwycięstwa, może trochę mniej z gry, ale pomimo tego, że nie wyglądała ona najlepiej, to odnieśliśmy tutaj trzy zwycięstwa, co jest budujące – podsumował turniej w Krakowie.Na dwa tygodnie przed imprezą docelową trudno oczekiwać, żeby którakolwiek z drużyn prezentowała już szczytową formę. – Zarówno my, jak i pozostałe zespoły nie były tutaj w optymalnej formie, dlatego cieszymy się ze zwycięstwa, cieszymy się, że ten ostatni mecz zaczęliśmy innym składem. Po raz kolejny mieliśmy dużo zmian, po raz kolejny przyniosło to dobry efekt w postaci zwycięstwa z najlepszą aktualnie drużyną na świecie. Pomimo jej problemów kadrowych Rosja to nadal silny zespół – mówił po triumfie nad sborną atakujący polskiej kadry. – Rosjanie może nie grali na 100% w tym spotkaniu, ale to jest ich sprawa. My graliśmy tyle, ile mogliśmy z siebie dać. Na pewno w ewentualnym meczu w mistrzostwach świata będzie to już inne spotkanie, inna stawka i tam już wszyscy będą grali na 100% – podkreślił Konarski. Doświadczony atakujący w meczu z Rosją wyszedł w podstawowym składzie, a drugim atakującym w tym spotkaniu był Damian Schulz, który rozpoczynał sety numer trzy, cztery i pięć. – Taki był plan na to spotkanie, jakie będą kolejne zamysły, to może trener zdradzi. Teraz zapowiedział nam już na początku, że dwa sety zaczynamy w takim ustawieniu, podwójne zmiany są takie, a potem na odwrót. Tak graliśmy i wygraliśmy – zdradził Konarski.

Chociaż gra biało-czerwonych daleka była od ideału, to wraz z każdym meczem Memoriału Huberta Jerzego Wagnera widać było poprawę. – Do każdego spotkania podchodziliśmy tak samo, mieliśmy krótkie założenia taktyczne, mieliśmy się skupić na tym, żeby każdy element poprawić w stosunku do poprzedniego meczu – wyjaśnił Konarski. Teraz reprezentanci Polski dostali jeden dzień wolnego i od wtorku rozpoczną kolejny etap przygotowań do mistrzostw świata, a jego zwieńczeniem będą dwa mecze kontrolne z kadrą Belgii, które odbędą się na kilka dni przed startem turnieju w Bułgarii i we Włoszech. – Mam nadzieję, że w tych meczach pokażemy jeszcze lepszą grę z naszej strony, bo to już będą pojedynki dosłownie na kilka chwil przed wylotem do Bułgarii i to będą nasze ostatnie sprawdziany. Spodziewam się, że tam będziemy grać już zdecydowanie lepiej, a przede wszystkim równiej – zapowiedział atakujący polskiego zespołu. – Przez następny tydzień będziemy trenować nad poszczególnymi elementami, żeby zrobić kolejny krok w przód i moim zdaniem nasza zagrywka jest już dużo lepsza w porównaniu do Ligi Narodów, ale jeszcze mamy rezerwy i można robić jeszcze więcej szkód rywalom tym elementem i nad tym będziemy się skupiać – podkreślił Dawid Konarski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved