Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Dawid Konarski: To dla nas wymarzone rozpoczęcie turnieju

Dawid Konarski: To dla nas wymarzone rozpoczęcie turnieju

W pierwszym weekendzie Siatkarskiej Ligi Narodów polska kadra zanotowała komplet zwycięstw. W ostatnim dniu turnieju biało-czerwoni wygrali z reprezentacją Kanady, przegrywając jedynie trzecią partię spotkania. – W piątek i w sobotę zagraliśmy równo przez cały pojedynek, a teraz zdarzył nam się lekki przestój. Ten przestój Kanada wykorzystała, ale również w tej trzeciej odsłonie mieliśmy swoje szanse na to, żeby doprowadzić do remisu – powiedział Strefie Siatkówki atakujący Dawid Konarski.

Po dwóch zwycięstwach 3:0 odpowiednio z Koreą oraz Rosją w trzecim spotkaniu polska kadra również triumfowała, choć tym razem straciła z zespołem Kanady jednego seta. Gorszy moment gry przytrafił się podopiecznym Vitala Heynena w trzeciej partii, jednak w czwartej biało-czerwoni przypieczętowali już zwycięstwo i zakończyli pierwszy weekend Ligi Narodów z kompletem punktów. – Patrząc po wyniku, był to najtrudniejszy mecz, bo straciliśmy seta. (śmiech) Tak poważnie mówiąc, to myślę, że w trzecim secie po prostu zagraliśmy trochę słabiej niż w dwóch poprzednich meczach. W piątek i w sobotę zagraliśmy równo przez cały pojedynek, a teraz zdarzył nam się lekki przestój. Ten przestój Kanada wykorzystała, ale również w tej trzeciej odsłonie mieliśmy swoje szanse na to, żeby doprowadzić do remisu – przyznał Dawid Konarski. Polacy mieli szanse w końcówce, aby doprowadzić do wyrównania, ale ostatecznie przegrali 21:25. Polska kadra o wiele lepiej zaprezentowała się za to w czwartym secie. – Nie udało nam się tej okazji wykorzystać i tym bardziej cieszy fakt, że tego czwartego seta zaczęliśmy z przewagą od początku i do końca go kontrolowaliśmy – podkreślił atakujący polskiej reprezentacji. Komplet punktów w starciu z Kanadą pozwolił Polakom na zakończenie pierwszego weekendu zmagań z dorobkiem dziewięciu punktów. – Cieszy kolejna wygrana za trzy punkty. Dla nas to było wymarzone rozpoczęcie Ligi Narodów – podsumował Konarski.

Tylko jeden stracony w trzech meczach set sprawił, że Polacy są liderami tabeli po pierwszym weekendzie turnieju. – Myślę, że po pierwszych kolejkach tabela nie ma żadnego znaczenia, ale oczywiście lepiej mieć trzy wygrane niż trzy porażki. Cieszymy się z tych dziewięciu punktów, bo na pewno dają nam one jakąś przewagę przed kolejnymi meczami – mówił Dawid Konarski. Kolejne mecze Polacy rozegrają w Łodzi i na razie nie muszą martwić się dalekimi podróżami. – Cieszy nas również to, że drugi turniej gramy w Łodzi, ponownie przed własną publicznością i nie musimy na razie nigdzie daleko podróżować, więc powinniśmy trenować coraz lepiej, a to zapewne przełoży się na naszą lepszą grę – zapowiedział bombardier reprezentacji Polski. W Łodzi rywalami biało-czerwonych będą Francuzi, Chińczycy oraz Niemcy.