Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Konarski: Będziemy bić się o tytuł mistrza Polski

Dawid Konarski: Będziemy bić się o tytuł mistrza Polski

fot. Łukasz Krzywański

– W Kędzierzynie wszyscy liczymy na to, że poprawimy wynik z poprzedniego sezonu – mówi przed pierwszym meczem ZAKSY Dawid Konarski. – Będziemy bić się o najwyższe cele – dodaje Rafał Buszek.

Przejście z ekipy mistrza Polski do drużyny, która nie stanęła na podium, wydaje się krokiem wstecz. Co skłoniło zatem do zmiany zespołu?

Dawid Konarski:Patrząc na cele osiągnięte w poprzednim sezonie, to może to tak wyglądać. Jednak z punktu widzenia sportowego jestem przekonany, że tak nie będzie. W Resovii trener miał taką wizję drużyny, że wszyscy zawodnicy grali w kratkę, co nie bardzo mi odpowiadało. W ZAKSIE mam zamiar grać znacznie więcej i bardzo na to liczę. Przychodząc do klubu z Kędzierzyna, miałem pełną świadomość, że jest tutaj budowany mocny zespół.Rafał Buszek:Chciałbym przebywać na parkiecie dłuższy czas, niż miało to miejsce podczas mojej gry w Rzeszowie. Propozycja z Kędzierzyna i to jak wygląda skład tej ekipy bardzo mnie zaciekawiły. Była to dla mnie opcja numer jeden i sądzę, że podjąłem właściwą decyzję.

Jakie cele stawiacie sobie i drużynie na ten sezon?

Konarski:W Kędzierzynie wszyscy liczymy na to, że poprawimy wynik z poprzedniego sezonu. Nie będziemy sobie zakładać awansu do pierwszej czwórki, tylko trzeba mierzyć wyżej, aby osiągnąć zakładany cel. Uważam, że będziemy się bić o tytuł mistrza Polski.

Buszek:Patrząc choćby po składzie, to jestem przekonany, że nie powtórzymy miejsca z poprzedniego sezonu. Będziemy bić się o najwyższe cele. Nie chcę tu mówić o jakimś konkretnym celu, bo taki postawi przed nami zarząd, a my zawodnicy będziemy się starali go zrealizować.

Więcej w Nowej Trybunie Opolskiej

źródło: nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved