Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Konarski: Na 99% będę grał za granicą

Dawid Konarski: Na 99% będę grał za granicą

fot. Łukasz Krzywański

Dawid Konarski po dwóch sezonach odchodzi z Jastrzębskiego Węgla. Wszystko wskazuje na to, że trafi do ligi zagranicznej.  – Jest kilka klubów, które szukają atakującego, więc nie obawiam się, że będę musiał przedwcześnie zakończyć karierę. Na 99% będę grał za granicą. Ten jeden procent szans to polska liga – twierdzi Konarski.

Jeszcze miesiąc temu po ostatnim meczu ligowym z GKS-em Katowice Dawid Konarski był przekonany, że kolejny sezon spędzi z Jastrzębskim Węglu. Był już po słowie z władzami klubu odnośnie przedłużenia kontraktu, ale dwa dni temu okazało się, że ze względu na pandemię koronawirusa budżet czwartej drużyny zakończonego niedawno sezonu, zostanie zmniejszony. Co oznaczało, że klub z Jastrzębia Zdroju nie będzie w stanie sprostać wymaganiom finansowym 30-letniego atakującego.– Wszystko było już ustalone jeśli chodzi o kwestie finansowe, ale ostatni miesiąc sporo zmienił w kwestii budżetu klubu. Tamta oferta stała się nieaktualna, więc nie mogliśmy sfinalizować kontraktu na wcześniej uzgodnionych warunkach. Z mojej strony nie było możliwości, by zaakceptować nowe, bo różnica w wysokości kontraktu była znacząca. Rozstaliśmy się z Jastrzębskim Węglem w atmosferze ogólnego smutku, że nie udało się dojść do porozumienia. Niestety, ale kluby też cierpią na obecnej sytuacji – mówi „Przeglądowi Sportowemu” Dawid Konarski.

Teraz Jastrzębski Węgiel będzie musiał szukać mocnego atakującego na zastępstwo dla dwukrotnego mistrza świata. Dawid Konarski przyszły sezon spędzi za granicą, bo bardzo mało prawdopodobne jest by pozostał w PlusLidze. W grę wchodzą takie kierunki jak Turcja, Rosja, Chiny czy Japonia. Na razie jednak nie wiadomo dokąd trafi Konarski. – Jest kilka klubów, które szukają atakującego, więc nie obawiam się, że będę musiał przedwcześnie zakończyć karierę. Na 99% będę grał za granicą. Ten jeden procent szans to polska liga – kończy Konarski.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved