Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Gunia: W końcu muszą przegrać

Dawid Gunia: W końcu muszą przegrać

– Na pewno trzeba lepiej grać zagrywką. W pierwszym secie troszeczkę próbowaliśmy, potem więcej było z tego błędów niż korzyści. Inaczej nie da się z nimi wygrać, trzeba walczyć – przyznał po porażce z ZAKSĄ środkowy Jastrzębskiego Węgla, Dawid Gunia. – Na razie ZAKSA jest dla nas za mocna, ale wciąż pozostaje zespołem do pokonania – dodał Dawid Konarski.

Seria ZAKSY robi wrażenie, ale tym bardziej jest pokusa na pokonanie ich. W końcu muszą przegrać i ten dzień nadejdzie prędzej czy później. Szkoda, że nie udało nam się ich dzisiaj pokonać, ale muszę przyznać, że zagrali fenomenalnie. Po pierwsze w bloku, ale także w obronie i przyjęciu, gdzie Paweł Zatorski robił takie rzeczy, że dawno czegoś takiego nie widziałem – powiedział środkowy Jastrzębskiego Węgla Dawid Gunia po przegranym 0:3 meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Na pewno trzeba lepiej grać zagrywką. W pierwszym secie troszeczkę próbowaliśmy, potem więcej było z tego błędów niż korzyści. Inaczej nie da się z nimi wygrać, trzeba walczyć – przyznał Gunia. Przed jastrzębianami teraz daleki wyjazd do Gdańska na mecz z Treflem. – Do każdego przeciwnika i do każdego meczu podchodzimy najlepiej jak tylko potrafimy, nie ma żadnego odpuszczania. To będzie ciężki mecz, ale myślę, że spokojnie możemy wyjść z tego zwycięsko – stwierdził Dawid Gunia.

Na razie ZAKSA jest dla nas za mocna, ale wciąż pozostaje zespołem do pokonania. Goście byli faworytem. Zaczęliśmy dobrze i nagle „bach”, straciliśmy cztery punkty z kolei. Nasza gra siadła, rywale się nakręcili. A wtedy ciężko z nimi grać – mówił po meczu Dawid Konarski. Trudno ich zaskoczyć w jakimś elemencie. My po dobrym początku stanęliśmy, nie wiem, czemu tak się stało. Trudno było nam wrócić do dobrej gry. Odrabialiśmy część strat, potem kędzierzynianie znów nam odskakiwali. Trener rotował składem, ale przegraliśmy 0:3 i punktów nie mamy. Jedyny plus to dziewięć dni do kolejnego meczu ligowego z Gdańskiem, do którego musimy się dobrze przygotować – zakończył Konarski.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl