Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Gunia środkowym MKS-u Będzin

Dawid Gunia środkowym MKS-u Będzin

fot. Aleksandra Twardowska

Dawid Gunia dołączył do będzińskiego MKS-u jako brązowy medalista mistrzostw Polski. W nowym zespole 32-latek powalczy o miejsce w wyjściowym składzie z Bartoszem Schmidtem i Arturem Ratajczakiem. Na środku siatki pozostała już tylko jedna niewiadoma. 

 Za tobą najlepszy sezon w karierze, zwieńczony brązem mistrzostw Polski. Medal cieszy, ale kolor chyba niekoniecznie, bowiem szansa na finał była ogromna…Dawid Gunia: To prawda, jednak nie wykorzystaliśmy jej, a przystępując do rywalizacji z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie nikt z nas nie rozpamiętywał już porażki z ONICO Warszawa. Po prostu skupiliśmy się na grze o brąz. Sezon 2018/2019 jest już historią, dlatego w perspektywie kolejnych rozgrywek nie będę już do niego wracał, tylko skoncentruję się na jak najlepszej grze dla Będzina. 

Jastrzębski Węgiel zamieniłeś na MKS. Jakie czynniki wpłynęły na twoją decyzję?

– Nowy trener, nowy projekt i możliwość gry w większym wymiarze. Mam nadzieję, że w pełni wykorzystam to, czego się nauczyłem w poprzednich klubach. Jestem głodny gry i od początku okresu przygotowawczego będę walczył o miejsce w podstawowym składzie. 

Racibórz, Spała, Bełchatów… Lubin, Jastrzębie-Zdrój i Będzin. Dotychczas grałeś wyłącznie w klubach z polskich miast. Nie chciałeś wyjeżdżać za granicę? Czy nie było ku temu okazji? 

– Na początku swojej przygody z siatkówką nie marzyłem o wyjeździe z kraju. Wraz z upływem lat oczywiście nasuwały mi się takie myśli, ale teraz nie żałuję swoich decyzji. Zostaję na kolejny sezon w Polsce, ponieważ odpowiada mi gra w PlusLidze.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: mksbedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved