Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Dryja wraca do zdrowia

Dawid Dryja wraca do zdrowia

fot. Klaudia Piwowarczyk

Sztab trenerski MKS-u będzie mógł skorzystać z usług Dawida Dryi w sobotnim spotkaniu z PGE Skrą Bełchatów. – Z jego zdrowiem jest już wszystko w porządku – zapewnił Adrian Brudnicki, fizjoterapeuta będzińskiego zespołu.27-latek pauzował w poprzednim meczu z powodu urazu dolnej części kręgosłupa. – Lekkie przeciążenie, spięło mnie podczas treningu siłowego, więc musiałem odpocząć. Na kolejny mecz w Bełchatowie powinienem być w 100% gotowy – podkreślił siatkarz.

W Radomiu, pod jego nieobecność, podstawową parę środkowych tworzyli: Dawid Gunia i Artur Ratajczak. W trakcie gry na pomarańczowym polu pojawił się Bartosz Schmidt. Bez „Dryjsona” w składzie będzinianie ulegli Cerradowi Enei Czarnym 0:3. – Myślę, że cały czas czegoś nam brakuje. Zwykle do połowy setów gramy równo, następnie stajemy, popełniamy błędy i w końcówkach nie jesteśmy już w stanie dogonić rywali – analizował Dawid Dryja.Piętą achillesową MKS-u na początku rozgrywek stało się pole serwisowe. W pięciu spotkaniach będzinianie zepsuli aż 83 zagrywki, a zza linii końcowej boiska punktowali tylko 14 razy. – Zagrywka? Myślę, że to nasz największy mankament. Musimy się jak najszybciej poprawić, ponieważ psujemy ich zbyt dużo, pozwalając drużynom przeciwnym na zdobycie wielu punktów w łatwy sposób – zaznaczył środkowy.

Dawid Dryja rozegrał do tej pory cztery spotkania ligowe (13 setów) dla zagłębiowskiego plusligowca, w których zdobył łącznie 41 punktów (34 atakiem, 5 blokiem i 2 zagrywką). – Jestem średnio zadowolony, byłbym zdecydowanie bardziej, gdybyśmy wygrali przynajmniej jedno spotkanie – zakończył zawodnik.

 

źródło: mksbedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved