Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Davide Mazzanti: Mecze w grupie mają przygotować zespół do walki

Davide Mazzanti: Mecze w grupie mają przygotować zespół do walki

fot. fivb-org

Przed Włoszkami w Tokio piekielnie trudne zadanie. Przynajmniej cztery zespoły, które trafiły razem z nimi do grupy B, mają apetyt i realne szanse na medale. Zupełnie jednak nie przejmuje się tym selekcjoner Italii Davide Mazzanti, który ma nadzieję, że trudniejsza grupa pomoże jego zawodniczkom w zbudowaniu odpowiedniego rytmu turniejowego.

Przypomnijmy, że w turnieju olimpijskim brązowe medalistki mistrzostw Europy zmierzą się między innymi z Chinkami, które są aktualnymi medalistkami mistrzostw świata, które odbywały się właśnie w Japonii, a także dwóch ostatnich edycji Ligi Narodów.Włoszki zagrają również z reprezentacją Stanów Zjednoczonych, które w Rio stanęły na najniższym stopniu podium, a w 2018 i 2019 wygrały zmagania w Lidze Narodów. Naprzeciw nim staną również aktualne wicemistrzynie Europy – Turczynki. Powoli na szczyt mają zamiar wrócić również Rosjanki. Sześciozespołową stawkę w grupie uzupełnia teoretycznie najsłabsza drużyna w tym zestawieniu – Argentyna.

W Londynie osiem lat temu mieliśmy grupę, która była dużo słabsza niż ta, w której teraz zagramy. Z chwilą kiedy awansowaliśmy do ćwierćfinału, nie byliśmy zbudowani jako zespół i nie mieliśmy odpowiedniego rytmu gry – powiedział Davide Mazzanti. – Zawsze chcemy. aby mecze grupowe w najlepszy możliwy sposób przygotowywały drużynę do rywalizacji na najwyższym poziomie w ćwierćfinale. Z drugiej strony idealnie by było, gdybyśmy mieli jeden lub dwa mecze łatwiejsze, żeby bezboleśnie wejść w turniej zamiast tych wszystkich ciężkich pojedynków – zakończył selekcjoner Włoszek.

 

źródło: fivb.com, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved