Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Davide Mazzanti: To jedna z rzeczy, którą chciałem zrobić najbardziej

Davide Mazzanti: To jedna z rzeczy, którą chciałem zrobić najbardziej

fot. Michał Szymański

W pierwszym środowym ćwierćfinale rozgrywanym w Atlas Arenie Włoszki zmierzyły się z Rosjankami. Po pełnym emocji i zwrotów akcji spotkaniu to zawodniczki prowadzone przez Davide Mazzantiego okazały się lepsze, wygrały całe spotkanie 3:1. – Bardzo nam zależało na tym awansie, zwłaszcza po tym, jak wypadliśmy na mistrzostwach Europy w Gruzji i Azerbejdżanie dwa lata temu – przyznał trener reprezentacji Włoch.

Już pierwsza partia wskazywała, że to spotkanie będzie pełne walki. Wprawdzie siatkarki Sbornej wypracowały sobie kilka ,,oczek” przewagi, lecz Włoszki zdołały je dogonić. To jednak Rosjanki wygrały seta po grze na przewagi. Kolejne odsłony tego starcia miały podobny przebieg, na początek dobrze szło reprezentantkom naszych wschodnich sąsiadów, jednak zawodniczki prowadzone przez Davide Mazzantiego doganiały je w końcówce. Różnica była taka, że Włoszki zachowywały więcej zimnej krwi, wygrały kolejne partie i całe spotkanie 3:1, co dało im awans do półfinału. – Moja drużyna zagrała świetne spotkanie w polu serwisowym, ale myślę, że brakowało nam też czegoś w ataku. Niespodziewanie w tych kilku partiach popełniliśmy kilka błędów za dużo na początku i przez to traciliśmy kilka punktów do Rosjanek – stwierdził Davide Mazzanti.Włoszki przed tym spotkaniem musiały mierzyć się z trudami podróży. Po fazie grupowej rozegranej w Łodzi pojechały się do Bratysławy na mecz 1/8 finału z gospodyniami. Po awansie do ćwierćfinału podopieczne Davide Mazzantiego wróciły do Łodzi na spotkanie z Rosjankami. – Takie życie i nie mogliśmy w sumie z tym nic zrobić. Jesteśmy tym zespołem, który przebył najwięcej kilometrów – uciął trener. W półfinale Włoszki zmierzą się z Serbkami. – Bardzo nam zależało na tym awansie, zwłaszcza po tym, jak wypadliśmy na mistrzostwach Europy w Gruzji i Azerbejdżanie dwa lata temu. To jedna z rzeczy, którą chciałem zrobić najbardziej, zmierzyć się jeszcze raz z Serbkami, przeciwko tej drużynie, która pokonała nas w finale mistrzostw świata – powiedział trener. – Myślę, ze nie będzie nam trudno podejść do tego spotkania, ponieważ chcemy je pokonać. Być może trochę lepiej zagospodarujemy te dwa dni przerwy, ponieważ ostatnio nie udało nam się to i pojawiło się napięcie w zespole – zakończył Mazzanti.

źródło: FIPAV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved