Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > David Smith: Starałem się dołożyć swoją cegiełkę do naszego zwycięstwa

David Smith: Starałem się dołożyć swoją cegiełkę do naszego zwycięstwa

fot. Sylwia Lis-Dubiel

– Naszym celem było wywarcie presji na rywalach i myślę, że w pewnym momencie mocno ich „przycisnęliśmy”, dzięki czemu wywalczyliśmy przyjemne zwycięstwo. Trzeba też przyznać, że rywale nie zagrali z nami najlepszego meczu, ale potrafiliśmy to wykorzystać. Mam nadzieję, że będziemy dalej na zwycięskiej drodze – powiedział w rozmowie z portalem plusliga.pl środkowy Asseco Resovii i MVP meczu z Cuprum Lubin, David Smith. 

 Po raz pierwszy w tym sezonie Asseco Resovia odnotowała pewne zwycięstwo, pokonując 3:0 Cuprum Lubin i unikając stresujących sytuacji w końcówkach setów.

David Smith: – Naszym celem było wywarcie presji na rywalach i myślę, że w pewnym momencie mocno ich „przycisnęliśmy”, dzięki czemu wywalczyliśmy przyjemne zwycięstwo. Trzeba też przyznać, że rywale nie zagrali z nami najlepszego meczu, ale potrafiliśmy to wykorzystać. Mam nadzieję, że będziemy dalej na zwycięskiej drodze.

Dzięki temu, że Asseco Resovia pozyskała polskiego rozgrywającego, może pan w końcu grać w podstawowym składzie i widać, że jest dużym wzmocnieniem zespołu.

– Jestem szczęśliwy za każdym razem, kiedy mogę być na boisku i grać z drużyną. Starałem się dołożyć swoją cegiełkę do naszego zwycięstwa. Próbujemy to rozgryźć w tym sezonie, żeby móc wystawić optymalny skład w każdym meczu. Mamy w zespole kilku chłopaków z dużym talentem i każdy z nich jest ważny. Oczywiście powrót do gry w większym wymiarze bardzo mnie cieszy i robię wszystko, żeby drużyna miała ze mnie jak największy pożytek.

Wejście do drużyny młodego rozgrywającego – Łukasza Kozuba przebiegło bardzo płynnie. Nie widać po nim nerwów, a komunikacja z atakującymi wygląda całkiem dobrze.

– Staramy się jak najlepiej dogadywać i odnajdywać siebie na boisku. Widać, że Łukasz jest bardzo otwarty, pracowity i na treningach ciężko pracujemy, żeby jak najlepiej się zgrać. Został zaakceptowany przez wszystkich chłopaków. Ma na pewno duży talent i przeszedł znakomitą drogę w juniorskiej siatkówce. Może cały czas się rozwijać, bo ma papiery na bardzo dobrego rozgrywającego. Dzięki temu, że dołączył do zespołu, mamy też większe pole manewru, co jest istotne zwłaszcza w kontekście mojej osoby, bo dzięki temu mogę grać. Nasza współpraca układa się bardzo dobrze. Zobaczymy, co będzie dalej.

Przed wami teraz mecz na trudnym terenie w Radomiu przeciwko drużynie, która ma do tej pory świetny sezon i jest w czołówce PlusLigi.

– Radomianie spisują się fantastycznie w tegorocznych rozgrywkach. To jest zespół, który rozwijał się i dojrzewał przez kilka lat. Jest tam pewna ciągłość i kilku graczy, którzy grają tam już od kilku sezonów. W tym sezonie wzmocnili się też kolejnymi zawodnikami i mają jeszcze więcej opcji. Dodatkowo mogą liczyć na głośny doping swoich kibiców, którzy potrafią stworzyć niesamowitą atmosferę. Sam doświadczyłem tego na własnej skórze, kiedy grałem w Radomiu i mam stamtąd dobre wspomnienia. W zeszłym sezonie razem z drużyną Aluronu Virtu Warty Zawiercie toczyliśmy z Radomiem zacięty bój w fazie play-off (o 9. miejsce – przyp. red.) i mimo przegranego meczu rewanżowego potrafiliśmy tam wygrać decydującego złotego seta. Mam nadzieję, że teraz z Asseco Resovią rozegramy tam dobre spotkanie i że na koniec będę miał też powody do radości.

 

Cała rozmowa w serwisie plusliga.pl

 

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved