Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > David Smith: Skończyliśmy rundę w mocnym stylu

David Smith: Skończyliśmy rundę w mocnym stylu

Siatkarze Cerradu Czarnych Radom nie dali żadnych szans w ostatnim wyjazdowym meczu ligowym ekipie AZS-u Częstochowa. Podopieczni Roberta Prygla wygrali to spotkanie 3:0 i w efektownym stylu zakończyli stary rok kalendarzowy, jednocześnie zaczynając rundę rewanżową. Środkowy radomian, David Smith, miał powody do zadowolenia po ostatniej akcji tego pojedynku. – Początki każdego z setów były bardzo ważne – ocenił.

Częstochowianie nie mieli praktycznie nic do powiedzenia. Wystarczy powiedzieć, że gospodarze tej rywalizacji zostali rozgromieni w pierwszej oraz w trzeciej odsłonie. Jedynie w drugim secie AZS postawił nieco twardsze warunki, ale także zdecydowanie uległ przyjezdnym. – Oczywiście to dla nas bardzo dobry wynik. Wyszliśmy na ten mecz bardzo silni. Przepracowaliśmy ten okres świąteczny solidnie na treningach, dużo rozmawialiśmy o tym pojedynku, aby dobrze zakończyć ten mecz mocnym akcentem, jednocześnie rozpoczynając w tym samym stylu rundę rewanżową. Udało się tego dokonać. Byliśmy skupieni na naszej grze i to było bardzo ważne. Wygraliśmy drugiego seta, a potem postawiliśmy kropkę nad i w trzeciej partii – podkreśla David Smith.Ważnym czynnikiem tego pojedynku był początek każdej partii. Radomianie odskakiwali już na starcie na kilka punktów, zapewniając sobie większy komfort. – Początki każdego z setów były bardzo ważne, ponieważ wychodziliśmy na boisko zmotywowani. Zdobywaliśmy już na starcie kilka punktów i odskakiwaliśmy od rywali. To sprawiało, że graliśmy jeszcze lepiej – mówi stranieri Czarnych Radom.

David Smith pokusił się o małe podsumowanie minionego roku w wykonaniu jego drużyny, a konkretnie ostatnich miesięcy w trakcie, których Czarni rozpędzali się bardzo powoli, aż w końcu osiągnęli właściwy pułap. – Początek sezonu mieliśmy słaby. Zaczęliśmy powoli, ale potem rozkręcaliśmy się. Nie spodziewaliśmy się aż tak słabych rezultatów, ponieważ mieliśmy wobec siebie duże oczekiwania, ale ten kiepski początek wziął się też z tego, że mamy młodą drużynę. W pewnym momencie straciliśmy kilku zawodników z powodu kontuzji i to było dla nas bolesne. Powiedzieliśmy sobie jednak, że mamy potencjał i stać nas na dobry wynik, ponieważ sezon jest długi. Odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo i od tamtej pory poszliśmy do przodu. Skończyliśmy pierwszą rundę w mocnym stylu i mamy nadzieję, że będziemy to kontynuować do samego końca  – przyznaje środkowy radomskiej ekipy, który nie uważa, aby jego drużyna miała postawiony konkretny cel na dalsze rozgrywki. – Nie mamy wyznaczonego celu. Chcemy po prostu grać w play-off. Ważne jest, abyśmy znaleźli swoją tożsamość, walczyli w każdym meczu i skupiali się na każdym kolejnym spotkaniu – kończy swoją wypowiedź Smith.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved