Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > David Smith siatkarzem roku w Stanach Zjednoczonych

David Smith siatkarzem roku w Stanach Zjednoczonych

fot. Katarzyna Antczak

Grający w ekipie Aluronu Virtu Warty Zawiercie David Smith został wybrany najlepszym siatkarzem 2017 roku w Stanach Zjednoczonych. Środkowy beniaminka PlusLigi jest brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

 Amerykanie zajęli czwarte miejsca w tegorocznej edycji Ligi Światowej i Pucharze Wielkich Mistrzów, a także odnotowali zwycięstwo w mistrzostwach strefy NORCECA. Amerykanie zapewnili sobie również awans do tegorocznego siatkarskiego mundialu.

Środkowy rozegrał bardzo solidny sezon w reprezentacji Stanów Zjednoczonych, za co został doceniony. Po raz pierwszy w jego kraju wybrano go najlepszym siatkarzem roku. Być może wpływ na to miała zmiana roli zawodnika w kadrze narodowej. Jeszcze niedawno był zawodnikiem, który miał za zadanie wchodzić na boisko w trakcie meczu i dawać impuls do walki swojej ekipie. Teraz jest podstawowym elementem układanki trenera Johna Sperawa.

Smith bardzo dobrze czuje się w Polsce. Aktualnie reprezentuje barwy Aluronu Virtu Warty Zawiercie, który rozgrywa swój pierwszy sezon w PlusLidze. Poprzedni rok amerykański środkowy spędził w Czarnych Radom.

33-letni siatkarz nie może doczekać się mistrzostw świata. Jego marzeniem jest także wzięcie udziału w kolejnych już igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved