Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > David Lee z nowym pracodawcą

David Lee z nowym pracodawcą

fot. Katarzyna Antczak

Kapitan reprezentacji USA, która w Rio de Janeiro wywalczyła brązowy medal igrzysk olimpijskich, wreszcie znalazł zatrudnienie. W poprzednim roku środkowy występował w ekipie PAOK Saloniki, tym razem obrał turecki kierunek i będzie bronić barw Ziraatu Bankasi Ankara. Dla doświadczonego środkowego nie będzie to pierwszy pobyt w kraju znad Bosforu, bowiem grał już w Halkbanku Ankara. – Bardzo cieszę się, że mam możliwość ponownie zagrać w Turcji, mam nadzieję, że będę w stanie pomóc swojej drużynie – przyznał David Lee.

34-letni zawodnik gościł ostatnio w Polsce z okazji Meczu Gwiazd i przyznał wówczas, że chętnie zagrałby w PlusLidze i choć ponoć miał ofertę z ligi mistrzów świata, transfer w tym sezonie na pewno nie dojdzie do skutku. Porozumiał się bowiem z klubem Ziraat Bankasi Ankara. David Lee występował już w Ankarze, ale w Halkbanku. Miało to miejsce w latach 2006-2008. Z Halkbankiem wywalczył wicemistrzostwo ligi tureckiej w sezonie 2007/2008.Przez większość swojej klubowej kariery Amerykanin występował w lidze rosyjskiej (m.in. Dynamo Moskwa, Zenit Kazań czy ostatnio Lokomotiw Nowosybirsk), choć ma także na koncie grę we Włoszech, Francji, Portugalii, Chinach czy ostatnio w Grecji. Po 8 latach zdecydował się na powrót do Ankary. – Bardzo cieszę się z tego, że ponownie mam możliwość występowania w Turcji. To bardzo piękny kraj, z kolei Ziraat jest jedną z ważniejszych drużyn w tutejszej lidze. Mam nadzieję, że będę w stanie pomóc swojej drużynie w osiągnięciu dobrego wyniku – przyznał środkowy.

David Lee z druzyną Ziraat Bankasi Ankara podpisał roczny kontrakt, a jego kolegami z drużyny będą m.in. znany z występów w PlusLidze Kay van Dijk.

34-letni środkowy trzy lata temu został wybrany najlepszym blokującym Ligi Mistrzów, a jego Zenit Kazań zdobył wówczas brązowy medal tych rozgrywek. Najważniejszym osiągnięciem Amerykanina jest jednak złoty medal igrzysk olimpijskich, który reprezentacja Stanów Zjednoczonych wywalczyła w Pekinie w 2008 roku.

źródło: voleybolunsesi.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved