Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > David Fiel: Leon spełnił swoje marzenie

David Fiel: Leon spełnił swoje marzenie

fot. PGE Skra

David Fiel Rodriguez, środkowy PGE Skry, jest bliskim przyjacielem Wilfredo Leona, który w weekend zadebiutował w reprezentacji Polski. – Ja też byłem bardzo podekscytowany – mówi zawodnik bełchatowskiego zespołu.

Jak czułeś się oglądając Wilfredo w biało-czerwonej koszulce?David Fiel: – Byłem bardzo podekscytowany, bo mój „brat” spełnił swoje marzenie! Jest niesamowitym zawodnikiem i widziałem, jak ciężko pracuje, by osiągnąć ten cel. Czuję się szczęśliwy, bo on również jest zadowolony. Życzę mu wszystkiego najlepszego i oczywiście składam mu gratulacje!

Rozmawialiście o jego zmianie obywatelstwa?

– Pewnie, że tak. Rozmawiamy o wszystkim, o tej sprawie też i muszę przyznać, że Wilfredo był bardzo podekscytowany. Dla przykładu mogę powiedzieć, że to był temat naszej rozmowy, kiedy Wilfredo jechał do Zakopanego i rozprawialiśmy o tym przez całą jego drogę! Naprawdę cieszyłem się widząc go zadowolonego i pozytywnie nastawionego na ten nowy etap jego kariery.

Skoro Wilfredo od jakiegoś czasu jest w Polsce, to jest okazja do waszego spotkania.

– Jeśli mamy czas, to zawsze gdzieś się łapiemy. W tym roku widzieliśmy się już dwukrotnie i jeśli będziemy obaj mieli trochę wolnego czasu, to na pewno też się spotkamy. Myślę o tym czy nie pojechać do Krakowa na Memoriał Huberta Wagnera, by zobaczyć Wilfredo w akcji na żywo i oczywiście głośno mu kibicować!

Wilfredo jest już Polakiem. Nie myślałeś o podobnym kroku?

– Dobrze, że pytasz (śmiech). Tak naprawdę wkrótce miną cztery lata, od kiedy jestem w Polsce, więc siłą rzeczy to jest coś, o czym myślę od jakiegoś czasu. Bardzo lubię ten kraj, kulturę, ludzi, to, jak ważny jest dla nich sport, na czele z siatkówką. Oni są zwariowani na punkcie tej dyscypliny! Czuję, że przyszłość zwiążę z Polską, która jest wielką częścią mojego życia. To tutaj realizuję się zawodowo, mam żonę-Polkę i wkrótce rodzinę, dom, biznes… Mam nadzieję, że najszybciej jak się da będziecie mnie mogli nazywać polskim gościem z kubańskim sercem! (śmiech).

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved