Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dariusz Parkitny: Wszystko jest w trakcie docierania się

Dariusz Parkitny: Wszystko jest w trakcie docierania się

fot. Bogusław Krośkiewicz

– Podchodzimy spokojnie do wyników turniejów sparingowych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w meczach ligowych będzie zupełnie inna bajka, inne nastawienie do spotkania, ale na pewno każde zwycięstwo cieszy. Na razie jednak bardziej myślimy o tym, co będzie później. Obecnie koncentrujemy się na tym, żeby połączyć naszą grę w jedną całość – mówi szkoleniowiec KSZO, Dariusz Parkitny.

W miniony weekend siatkarki KSZO były gospodyniami towarzyskiego turnieju, w którym udział wzięły także zespoły z Muszyny, Rzeszowa, Bielska-Białej i Mińska. Rywalizację wygrały podopieczne Jacka Skroka, ale tak naprawdę najważniejsza była możliwość grania i sprawdzania różnych ustawień. – Wszystkie te mecze były bardzo interesujące. Stały na wysokim poziomie. Każdy z trenerów był zadowolony z dużej ilości grania – powiedział Dariusz Parkitny. – Wynik był sprawą drugorzędną, bo ważniejsza obecnie jest realizacja konkretnych celów i testowanie różnych ustawień – dodał szkoleniowiec ostrowieckiej ekipy.Wprawdzie wygrała ona chociażby z Developresem, który w nadchodzącym sezonie powinien namieszać w Orlen Lidze, ale trener KSZO ze spokojem podchodzi do meczów kontrolnych. – Podchodzimy spokojnie do wyników turniejów sparingowych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w meczach ligowych będzie zupełnie inna bajka, inne nastawienie do spotkania. ale na pewno każde zwycięstwo cieszy – skomentował Parkitny. – Na razie jednak bardziej myślimy o tym, co będzie później. Obecnie koncentrujemy się na tym, żeby połączyć naszą grę w jedną całość – dodał trener KSZO, który w minionym turnieju nie miał do dyspozycji dwóch zawodniczek. Brakowało białoruskiej libero, która walczyła w kwalifikacjach do mistrzostw Europy, oraz kontuzjowanej Zuzanny Czyżnielewskiej.Na libero gra spoczywała na Kamili i nie było problemu. W tym tygodniu Ola ma już do nas dołączyć, a wtedy obie będą odpowiadały za grę na libero. Natomiast Zuzia nie jest jeszcze w pełni sił po urazie, którego nabawiła się kilka dni temu. Ale lada dzień wszystko powinno wrócić do normy – powiedział Parkitny.

W międzysezonowej przerwie ostrowiecka drużyna przeszła sporą metamorfozę. Dołączyło do niej kilka ogranych zawodniczek, które mają stanowić o jej sile, a co za tym idzie – sprawić, że KSZO będzie osiągało lepsze wyniki. – W tym roku mamy trzy, cztery dziewczyny, które już grały w Orlen Lidze na dobrym poziomie, ale na razie jest wszystko w trakcie docierania się. Na pewno jednak będziemy zdecydowanie wyższym zespołem niż w poprzednim roku – ocenił szkoleniowiec zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego, który w najbliższy weekend weźmie udział w turnieju w Rzeszowie. W nim ma zacząć się już krystalizować pierwsza szóstka KSZO. – Wiadomo, że nie rozegramy wszystkich meczów jedną szóstką, ale na pewno ten turniej będę próbował wykorzystać, żeby ustawiać już drużynę na pierwsze pojedynki w Orlen Lidze. Oczywiście później może się okazać, że na treningach rywalizację o miejsce w składzie wygra inna dziewczyna, ale taka właśnie jest siatkówka – zakończył Parkitny.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved