Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dariusz Parkitny: Każdy chce wygrywać

Dariusz Parkitny: Każdy chce wygrywać

W sobotę siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów zapisały na swoim koncie drugie zwycięstwo, pokonując KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2. Dla rzeszowianek była to jednocześnie pierwsza wygrana na Podpromiu w tym sezonie. – W końcu odczarowałyśmy Podpromie. Wiedziałyśmy, że Ostrowiec jest w naszym zasięgu i chciałyśmy zdobyć komplet. Nie udało się, ale trzeba cieszyć się z wygranego meczu – stwierdziła po spotkaniu Magdalena Hawryła.

W sobotnim pojedynku zmierzyły się drużyny z drugiej części tabeli Orlen Ligi. Przed spotkaniem siatkarki z Rzeszowa na swoim koncie miały dwa punkty, a ich przeciwniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego zaledwie jeden. Chociaż zawodniczki KSZO efektownie rozpoczęły spotkanie od zwycięstwa w pierwszym secie, dwie kolejne partie bez większych problemów padły łupem gospodyń. Pomimo skutecznego zrywu w czwartym secie podopieczne trenera Dariusza Parkitnego nie zdołały pokonać rywalek w tie-breaku i ostatecznie przegrały 2:3. – Szkoda, że spotkanie tak się dla nas zakończyło. Była szansa wygrać tego tie-breaka, ale zabrakło nam cierpliwości, większej determinacji. Szkoda też dwóch setów, które frajersko oddałyśmy bez walki. Dwa pozostałe sety mogły się podobać publiczności, było dużo walki, ale górą był zespół gospodarzy. Gratuluję i czekam na rewanż – powiedziała po spotkaniu Dorota Ściurka.

Mieszane uczucia miał trener siatkarek KSZO Dariusz Parkitny, który z jednej strony cieszył się z postawy zespołu, natomiast z drugiej nie był usatysfakcjonowany zdobyczą punktową swoich podopiecznych. – Uciekło nam kilka piłek, którymi mogliśmy odmienić losy całego spotkania. Rzeszów wykorzystał okazję. Taki jest sport. Mój zespół walczył, pokazał serce i wolę walki, co było bardzo ważne. Cieszy nas punkt, ale porażka nie. Każdy z nas chce wygrywać. Wyciągniemy wnioski i mam nadzieję, że w końcu nadejdzie czas, że wygramy – stwierdził podczas konferencji prasowej szkoleniowiec z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Rzeszowianki, pomimo zadowolenia ze zwycięstwa 3:2, zwracały uwagę, że ich gra nie była najlepsza, gdyż popełniły za dużo błędów własnych. – Mogłyśmy wygrać to spotkanie za trzy punkty, lecz w czwartym secie zabrakło konsekwencji i chłodnej głowy. Za dużo popełniłyśmy błędów. Cieszy to, że zagrałyśmy w piątym secie konsekwentnie. Wykazałyśmy się dużą cierpliwością i mamy drugie zwycięstwo. Potrzebowałyśmy punktów i potrzebujemy dalej. Przed nami kolejne, ważne spotkania – powiedziała kapitan Developresu SkyRes Rzeszów, Joanna Kapturska. Siatkarki z Rzeszowa słabo weszły w mecz, dopiero w drugim secie zaczęły prezentować dobrą siatkówkę. – Pierwszy przegrany set nas obudził. Udało się wstać z kolan i mocnym akcentem wygrać dwie kolejne partie. Niestety w czwartym secie, w pewnym momencie KSZO wzmocniło zagrywkę. Bardzo dobrze zagrywała Roskana Brzóska. To był kluczowy moment, który zaważył na wyniku. Cieszę się, że w tie-breaku nie zabrało zimnej krwi. Do tej pory bywało z tym różnie. Dałyśmy z siebie wszystko – zaznaczyła Magdalena Hawryła.

Po wygranej z ostatnią drużyną Orlen Ligi na rzeszowianki czekają wyżej notowane rywalki. W przyszłym tygodniu Developres SkyRes Rzeszów zmierzy się z PTPS-em Piła, który po ośmiu kolejkach ma na swoim koncie 15 „oczek”. Podczas konferencji prasowej trener Mariusz Wiktorowicz nie ukrywał zadowolenia z postawy zespołu podczas sobotniego meczu i zapowiedział walkę o kolejne punkty. – Cieszy mnie gra środkowych, które dostawały dużo piłek, najwięcej w tym sezonie. Dobrze też rozłożone były ataki na skrzydła, gdzie równomiernie punktowaliśmy. Za dużo natomiast zepsuliśmy zagrywek. Mieliśmy ryzykować, ale mimo wszystko za dużo błędów w tym elemencie w stosunku do zdobytych punktów. Przed nami dwa wyjazdowe ciężkie spotkania, z których postaramy się przywieźć punkty – zakończył trener rzeszowskiego zespołu.

źródło: developres.rzeszow.pl, inf. własna