Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Dariusz Luks: Obecnie najważniejsze jest zdrowie

Dariusz Luks: Obecnie najważniejsze jest zdrowie

fot. Łukasz Krzywański

– W Jastrzębskim Węglu pracujemy na ile obecne warunki pozwalają. Nasz prezes Adam Gorol troszczy się o klub, o ludzi. Dogadał się i poukładał sprawy z pierwszą drużyną. Pamięta też o najmłodszych adeptach siatkówki – powiedział Dariusz Luks, trener w tamtejszej Akademii Talentów, która ogłosiła nabór na sezon 2020/2021.

Obecnie z powodu globalnego rozprzestrzeniania się koronawirusa zawieszone zostały rozgrywki sportowe. Nie ma zajęć treningowych w klubowych salach. Nie znaczy to, że życie siatkarskie zamarło. – Do naszych zawodników, a jest ich około stu, wysyłamy do wykonania zadania, które następnie są odsyłane do sprawdzenia. Widzimy z jaką ambicją i zaangażowaniem pracują nasi podopieczni. Oczywiście na każdym kroku podkreślamy, że zdrowie jest najważniejsze. Tłumaczymy młodym ludziom, że trzeba dostosować się do wszelkich zarządzeń i zakazów. Dla tych siatkarzy jest to też lekcja wychowania obywatelskiego. Nie mam wątpliwości i to też mówimy chłopakom, że pandemia kiedyś skończy się i wrócimy do pracy w normalnych warunkach – mówi Dariusz Luks.Podopieczni Dariusza Luksa w dobrym stylu zakwalifikowali się do finałowego turnieju mistrzostw Polski juniorów, który miał być rozegrany od 25 do 29 marca w Dębicy. Jednak ze względu na pandemię został odwołany, podobnie jak inne turnieje. Czy rozgrywki młodzieżowe powinny być dokończone? – Oczywiście moi zawodnicy z wielką nadzieją czekali na rywalizację o medale, ale też ze zrozumieniem podeszli do decyzji Polskiego Związku Piłki Siatkowej – powiedział Dariusz Luks. – Na razie nie zawracałbym sobie głowy rozgrywkami i turniejami. Podkreślam, obecnie najważniejsze jest zdrowie. Na pewno jednak takie turnieje byłyby dla młodzieży wielką frajdą. I jak to wszystko skończy się, to wróciłbym do tematu. Jednak my ze swojej strony przyjmiemy każdy werdykt.

Dariusz Luks podkreślił, że „w najbliższym czasie najważniejsza będzie siatkarska solidarność”. – Trzeba pamiętać o klubach i tych dużych bogatych, i tych małych biedniejszych. Obie kategorie są ważne. Bo jak nie będzie tych małych, pracujących z młodzieżą, to i zabraknie tych większych. Na pewno czekają nas ciężkie czasy. Tym bardziej siatkarska solidarność jest potrzebna – zakończył Dariusz Luks.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved