Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Dariusz Luks: Chcemy przebić się do półfinału

Dariusz Luks: Chcemy przebić się do półfinału

fot. Łukasz Krzywański

Od czwartku do niedzieli w Jastrzębiu-Zdroju, Warszawie, Ozorkowie, Rzeszowie, Gdańsku, Nysie, Wałbrzychu i Poznaniu rozegrane zostaną ćwierćfinalowe turnieje mistrzostw Polski juniorów. Po dwie najlepsze drużyny awansują do półfinałów.

– Sito eliminacji już na poziomie mistrzostw województw było bardzo szczelne – mówi Dariusz Luks, trener Jastrzębskiego Węgla – gospodarza turnieju grupy I. Zespół ten jest wymieniany w gronie faworytów całego czempionatu. – My na razie koncentrujemy się na rywalizacji w ćwierćfinale. Chcemy zająć miejsce w czołowej dwójce i przebić się do półfinału. O następnych fazach turnieju będziemy myśleć później.W turnieju w Jastrzębiu-Zdroju w podgrupie A zagrają, poza gospodarzami, zespoły KS Wifamy Łódź i BBTS Włókniarza Bielsko-Biała, a w podgrupie B Chemika Bydgoszcz, UKS MDK Warszawa i KS Stoczni Darłowo M&W. – Każda z tych drużyn ma swoją wartość i nikogo nie można lekceważyć co zawsze mówię swoim zawodnikom – powiedział trener Luks.

Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla grają w II lidze. W tabeli grupy V zajmują na osiem drużyn piąte miejsce, – Naszymi rywalami są głównie drużyny ze Śląska. Konkurencja jest bardzo silna. W składach rywali są zawodnicy z przeszłością plusligową i pierwszoligową. Dla moich podopiecznych jest to bardzo dobra szkoła – podkreśla Dariusz Luks, który w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla pracuje od września 2019 roku i na jej zawodnikach oparta jest drużyna Jastrzębskiego Węgla, biorąca udział w mistrzostwach Polski juniorów.

Pracuję w bardzo fajnej grupie ludzi, który razem tworzy doskonale rozumiejący się team. Moim celem jest przygotowanie tych chłopaków do gry w PlusLigi, do której na pewno wszyscy nie trafią. Na pewno wszystko jest przed nimi. Kilku z nich jest utalentowanych, ale zdolności nie poparte ciężką pracą na niewiele zdadzą się. W Akademii Talentów mamy zawodników nie tylko Jastrzębia i okolicy. Grają młodzi ludzie ze Szczecina, Słubic, Kielc, Kalisza czy Kędzierzyna-Koźla. Każdy ma szanse u nas trenować i grać – kończy Dariusz Luks. Pierwsze spotkanie Jastrzębski Węgiel rozegra 20 lutego z KS Wifamą.

Przypomnijmy, że w meczu o złoto wojewódzkiego turnieju finałowego w Hali Sportowej w Szerokiej podopieczni trenera Dariusza Luksa pokonali AZS 2020 Częstochowa 3:1 (25:11, 25:19, 20:25, 25:16). Najlepszym zawodnikiem finału i całego turnieju wybrany został Michał Gierżot.

W drodze po prymat w województwie siatkarze z Jastrzębia odnieśli komplet zwycięstw, pokonując w grupie MKS Będzin i Norwid Częstochowa, a następnie w półfinale swoich kolegów z drugiego zespołu Akademii Talentów.

Zobacz również:
Wyniki i tabele 1/4 finału MP Juniorów

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved