Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Daszkiewicz: Wszystko determinują finanse

Dariusz Daszkiewicz: Wszystko determinują finanse

fot. Klaudia Piwowarczyk

Effector Kielce przegrał z AZS-em Częstochowa w pięciu setach w spotkaniu 23. kolejki PlusLigi. Mimo że siatkarze Effectora przegrali drugi mecz z rzędu we własnej hali z ligowym średniakiem, trener Dariusz Daszkiewicz był dla nich wyrozumiały. – Nie powinienem już się powtarzać i mówić o kontuzjach – tłumaczy kielecki szkoleniowiec. Effector jako jedyny w PlusLidze nie wygrał regulaminowych pięciu spotkań.

– W zasadzie nie powinienem już się powtarzać i mówić o kontuzjach – rozpoczął kielecki szkoleniowiec na pomeczowej konferencji prasowej. – Musieliśmy znowu grać jakimiś dziwnymi ustawieniami. Sławek Stolc grał z kontuzją biodra, w pierwszym secie wyglądało to bardzo dobrze, ale potem uraz dał znać o sobie. W rezultacie Sławek Jungiewicz po raz pierwszy w karierze musiał wystąpić na przyjęciu, a Mateusza Bieńka przesunęliśmy na atak. W czwartej partii to przyniosło fajne rezultaty, ale w tie-breaku ten brak doświadczenia w grze na nie swoich pozycjach niestety okazał się decydujący – mówił Dariusz Daszkiewicz.Po porażce z AZS-em jego zespół, jako jedyny w PlusLidze, nie spełnia wymogu PZPS-u – pięciu wygranych spotkań w rundzie zasadniczej. – Nie czujemy się najsłabszą drużyną ligi. Gdybyśmy „wyjęli” na przykład Skrze Bełchatów albo Treflowi Gdańsk trzech kluczowych zawodników, też zapewne mieliby duże problemy i ich wyniki wyglądałyby zupełnie inaczej. Mamy kadrę taką, jaką mamy. Najprościej mówiąc: taką, na jaką nas stać. Mając kilkanaście milionów budżetu, tak jak czołowe kluby, pewnie moglibyśmy sobie pozwolić na 17-18 równorzędnych zawodników. Wszystko determinują finanse – przyznaje trener Effectora.

– Mimo wszystko jestem pełen szacunku dla moich zawodników. Czasami nie idzie, tak jak w trzecim secie, ale potrafili się podnieść i doprowadzić do piątego. Ich nie trzeba specjalnie motywować. To naprawdę ambitna i waleczna grupa chłopaków – kończy Daszkiewicz.

źródło: inf. własna, kielce.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved