Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Daszkiewicz: Wierzę w utrzymanie w PlusLidze

Dariusz Daszkiewicz: Wierzę w utrzymanie w PlusLidze

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Ten cel jest możliwy do zrealizowania. Gdybym nie wierzył, że zespół może utrzymać się w PlusLidze, to nie podejmowałbym wyzwania – powiedział Dariusz Daszkiewicz, nowy szkoleniowiec Dafi Społem Kielce, które obecnie zamyka stawkę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Przegrany mecz z PGE Skrą Bełchatów był ostatnim, w którym Dafi Społem Kielce poprowadził Wojciech Serafin. Po nim doszło do zmiany na ławce trenerskiej świętokrzyskiej ekipy. Serafina zastąpił Dariusz Daszkiewicz, który od lat związany jest z kielecką siatkówką. Jego zadaniem będzie poprawienie wyników osiąganych przez świętokrzyską ekipę i utrzymanie jej w PlusLidze. – Ten cel jest możliwy do zrealizowania. Gdybym nie wierzył, że zespół może utrzymać się w PlusLidze, to nie podejmowałbym wyzwania – skomentował Dariusz Daszkiewicz, który wie, że sytuacja nie tylko sportowa, ale też mentalna Dafi Społem nie jest najlepsza. – Zdaję sobie sprawę z tego, że morale zespołu jest nadszarpnięte. Mam świadomość, że znacząco musimy poprawić grę. Bardzo ważne jest zdobycie pojedynczego punktu i wygranie pojedynczego seta. Punktów musimy szukać w każdym meczu. PlusLiga jest w tym sezonie bardzo mocna. Nie ma słabych drużyn, ale dobra gra może doprowadzić do zdobycia punktów w meczach z dużo wyżej notowanymi zespołami – dodał szkoleniowiec świętokrzyskiej ekipy.Wojciecha Serafina zastąpił Daszkiewicz

Dotychczas kielecka drużyna ma na swoim koncie tylko dwa zwycięstwa, co powoduje, że zamyka ligową stawkę. Nie jest to komfortowa sytuacja, tym bardziej że dwa najsłabsze zespoły po zakończeniu rozgrywek bezpośrednio spadną do I ligi, a kolejny będzie rozgrywał baraż z najlepszą drużyną I ligi. Kielczanie mają jeszcze czas na opuszczenie strefy spadkowej, ale muszą uwierzyć we własne umiejętności, a przede wszystkim poprawić zagrywkę i przyjęcie, bowiem są to dwa elementy, które w siatkówce znaczą sporo. – Bardzo duży problem jest w przyjęciu zagrywki. Dużo punktów było traconych w tym elemencie. Dlatego musimy poprawić przyjęcie, bo wtedy dużo więcej opcji będą mieli nasi rozgrywający. Musimy też popracować nad zagrywką, bo przy trudnym serwisie dużo łatwiej gra się w systemie blok-obrona. Jednak łatwo się o tym mówi, a dużo ciężej jest to zrealizować – ocenił nowy trener Dafi Społem, który cieszy się, że w PlusLidze nastąpiła krótka przerwa, bowiem będzie miał więcej czasu, żeby przygotować drużynę do ważnego meczu z beniaminkiem z Zawiercia. – Będziemy mogli spokojnie potrenować, a także się wyleczyć. Mamy w zespole trochę kłopotów zdrowotnych, które uniemożliwiają trening szóstkami. Mam nadzieję, że niebawem będziemy mogli już normalnie trenować, bo na razie kłopoty zdrowotne mogą odbijać się na poziomie treningów – dodał Daszkiewicz.

Nie ukrywa on, że świętokrzyski klub zamierza poszukać zagranicznych wzmocnień. Na razie w szeregach kieleckiej ekipy jest trzech obcokrajowców – dwóch środkowych i jeden atakujący. Być może pojawi się czwarty obcokrajowiec, który będzie miał pomóc zespołowi w utrzymaniu się w elicie. – Będziemy rozglądać się za zawodnikami, chociaż nie ma co ukrywać, że nie jesteśmy krezusem finansowym. Nie chodzi tylko o to, żeby zatrudnić kolejnego zawodnika, ale o to, żeby znaleźć takiego, który znacząco poprawi jakość naszej gry. Jeśli taki siatkarz będzie w naszym zasięgu finansowym, to się na niego zdecydujemy. Natomiast może też być taka sytuacja, że żadnego wzmocnienia nie będzie – podkreślił szkoleniowiec świętokrzyskiej ekipy, który zaznaczył, że rozważane są różne warianty, więc niewykluczone są chociażby wzmocnienia na przyjęciu czy rozegraniu. – Na razie rozpatrujemy różne warianty. Jesteśmy na etapie badania rynku i poszukiwania zawodników, którzy mogliby nam pomóc w walce o utrzymanie – zakończył Daszkiewicz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved