Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Dariusz Daszkiewicz trenerem reprezentacji do lat 23

Dariusz Daszkiewicz trenerem reprezentacji do lat 23

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jak dowiedziała się Strefa Siatkówki, nowym trenerem męskiej reprezentacji Polski do lat 23, która w sierpniu weźmie udział w mistrzostwach świata, będzie Dariusz Daszkiewicz. Zastąpi on na ławce trenerskiej duet Wojciech Serafin/Michał Gogol, którzy musieli zrezygnować z pracy z kadrą ze względu na obowiązki związane z pracą w klubach PlusLigi.

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski do lat 23 prowadzona przez Wojciecha Serafina i Michała Gogola w ubiegłym roku wywalczyła awans do mistrzostw świata. W turnieju rozgrywanym w Chorwacji odniosła komplet zwycięstw, w cuglach wygrywając zmagania. W pokonanym polu zostawiła gospodarzy turnieju, Włochów, Słoweńców, Turków oraz Bułgarów i wywalczyła tym samym awans do mistrzostw świata. Okazało się jednak, że na kontynuowanie pracy z kadrą nie zdecydował się ani Wojciech Serafin, ani Michał Gogol, którym prowadzenie reprezentacji kolidowałoby z obowiązkami klubowymi. Wszak Serafin od nowego sezonu pracował będzie w Effectorze Kielce, zaś Gogol kontynuował będzie swoją przygodę z Espadonem Szczecin. W związku z tym Polski Związek Piłki Siatkowej musiał znaleźć ich następcę. Padło na Dariusza Daszkiewicza, który w przeszłości pracował z reprezentacjami młodzieżowymi, a w ostatnich latach prowadził klub z Kielc.Na razie jeszcze nie wiadomo, jacy zawodnicy znajdą się w kadrze do lat 23, bowiem będzie to uzależnione od konsultacji z Ferdinando de Giorgim. Wszak trzon tej kadry z zeszłego sezonu znajduje się obecnie w seniorskiej reprezentacji, a mowa o Bartłomieju Lemańskim, Arturze Szalpuku czy Aleksandrze Śliwce. Rozmowy mają być też przeprowadzone z trenerem juniorów, Sebastianem Pawlikiem, bo na pewno jakaś ich część również znajdzie się w kadrze do lat 23. Na zgrupowaniach będzie ona przebywała w Zakopanem. Rozegra też najprawdopodobniej trzy mecze sparingowe z Brazylią.

Pierwsza edycja mistrzostw świata do lat 23 odbyła się w Brazylii, druga – w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zaś tym razem o medale męskie drużyny powalczą w Egipcie od 18 do 25 sierpnia. W Afryce, także w Egipcie, dochodziło w ostatnich miesiącach do niepokojących zdarzeń, co nieco wpłynęło na obsadę turnieju. Z udziału w mistrzostwach zrezygnowali chociażby Włosi i Słoweńcy, dlatego Stary Kontynent oprócz Polaków będą też reprezentowali Turcy i Rosjanie. – Turniej zostanie rozegrany. Na razie nie ma żadnych przeciwwskazań ku temu, żeby się nie odbył. Dwa vacaty zostały zapełnione przez Rosjan i Kolumbijczyków. My będziemy przygotowywali się do tych mistrzostw i pojedziemy do Egiptu, chyba że stałoby się coś strasznego, czego nikomu nie życzę – powiedział Włodzimierz Sadalski z PZPS-u.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved