Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Daszkiewicz: Tie-breaki będą się często zdarzały

Dariusz Daszkiewicz: Tie-breaki będą się często zdarzały

fot. PRESSFOCUS - plusliga.pl

– Pierwszy set w naszym wykonaniu nie był taki, jak być powinien, a mimo to wyciągnęliśmy wynik do stanu 23:25. To mogło być kluczem. Gdybyśmy skuteczniej zagrali w ataku w tej premierowej partii, to mogliśmy ją rozstrzygnąć na swoją korzyść. Sprawdza się to, co powiedziałem. Ta liga po prostu jest bardzo mocna, każdy może wygrać z każdym. Myślę, że tie-breaki będą się często zdarzały – powiedział trener GKS-u Katowice, Dariusz Daszkiewicz po przegranym meczu z Treflem Gdańsk (2:3).

W niedzielnym spotkaniu pomiędzy GKS-em Katowice i Treflem Gdańsk o zwycięstwie zadecydował tie-break. W nim lepsi okazali się podopieczni Michała Winiarskiego. – Tak na gorąco mogę powiedzieć, że zabrakło po prostu zwycięstwa. Na uwagę zasługuje przede wszystkim dobra gra zespołu z Gdańska. Postawili bardzo trudne warunki, nie zwalniali ręki na zagrywce, prezentowali się skutecznie w tym elemencie. Bardzo twardo grali także w ataku. My troszeczkę słabiej weszliśmy w ten mecz. Pierwszy set w naszym wykonaniu nie był taki, jak być powinien, a mimo to wyciągnęliśmy wynik do stanu 23:25. To mogło być kluczem. Gdybyśmy skuteczniej zagrali w ataku w tej premierowej partii, to mogliśmy ją rozstrzygnąć na swoją korzyść. Sprawdza się to, co powiedziałem. Ta liga po prostu jest bardzo mocna, każdy może wygrać z każdym. Myślę, że tie-breaki będą się często zdarzały – stwierdził trener.W drużynie GKS-u przez długi czas środkowi prezentowali się słabiej w ofensywie niż w poprzednich starciach, co mogło mieć wpływ na wynik sobotniego spotkania. – Na pewno troszkę brakło, ale tak się zdarza i trudno grać cały czas na bardzo wysokim procencie. Akurat w tym elemencie w tym starciu zaprezentowaliśmy się troszkę słabiej, ale generalnie zagraliśmy dobre zawody. Nie możemy powiedzieć, że prezentowaliśmy się źle, bo nie doceniłbym zwycięstwa Gdańska. Nasi rywale rozegrali jeszcze lepsze spotkanie, dobry mecz z dwóch stron – powiedział trener katowickiej drużyny.

Następny mecz w PlusLidze katowiczanie rozegrają na wyjeździe już 8 listopada, a ich przeciwnikami będą zawodnicy Indykpolu AZS Olsztyn. – Każdy element w tym meczu będzie miał znaczenie. Na pewno ważny będzie element zagrywki i przyjęcia. To oczywiste, jeżeli uda nam się odrzucić przeciwnika od siatki, to będzie nam łatwiej. Podstawową rzeczą jest wyłączenie atakującego z Olsztyna, który gra znakomicie. To jeden z punktów, który musimy zrealizować, jeżeli chcemy myśleć o zwycięstwie. Jednak to przede wszystkim my musimy zaprezentować się dobrze. Przeciwnik to jedno, ale najważniejsza jest nasza postawa i cały czas na to zwracamy uwagę, żebyśmy my grali dobrą siatkówkę – zakończył Dariusz Daszkiewicz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved