Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Daszkiewicz: Szkoda niewykorzystanej szansy

Dariusz Daszkiewicz: Szkoda niewykorzystanej szansy

Zespół Dafi Społem Kielce po zaciętym meczu uległ wyżej notowanej ekipie Cuprum, kielczanie byli bliscy zapisania na swoje konto dwóch punktów. – Nie wytrzymaliśmy końcówki tie-breaka i zeszliśmy z boiska pokonani – stwierdził szkoleniowiec kielczan Dariusz Daszkiewicz.

Pomimo ambitnej postawy kielczanie przegrali mecz z Cuprum, na domiar tego kontuzji nabawił się jeden z graczy kieleckiego zespołu. – Bardzo żałujemy kontuzji Łapszyńskiego, zawodnik ten wszedł na boisko i bardzo nam pomógł, mamy nadzieję, że ta kontuzja nie okaże się zbyt groźna i zawodnik ten pomoże nam w przyszłych meczach, więcej będziemy wiedzieć po badaniach. Nie zagraliśmy najlepszego spotkania przeciwko Cuprum, ale pomimo naszej nie za dobrej gry potrafiliśmy urwać przeciwnikowi jeden punkt – stwierdził trener kielczan. Gospodarze mogli wygrać ten mecz za dwa punkty, ale na skutek błędów musieli uznać wyższość swoich rywali i zeszli z boiska pokonani. – Mieliśmy szansę na dwa punkty w tym spotkaniu, ponieważ przez większą część tie-breaka prowadziliśmy, nasi rywale lepiej wytrzymali końcówkę tego seta i był to ich najlepszy set w tym spotkaniu. Dwa ostatnie sety my zagraliśmy na dobrym poziomie, tak jak to miało miejsce w meczach z Resovią czy z AZS-em Olsztyn, zabrakło nam trochę siły na siatce, co było naszym atutem. Za dwa tygodnie mamy kolejny mecz, zakładaliśmy zdobycie punktów z mocniejszymi rywalami i dobrze, że nam się to udało i w kolejnym meczu w Radomiu musimy powalczyć o zwycięstwo – powiedział Dariusz Daszkiewicz.

W podobnym tonie wypowiedzieli się inni zawodnicy kieleckiego klubu. – Po dobrym pierwszym secie przytrafił nam się przestój, pomimo tego potrafiliśmy się podnieść w czwartym secie, a w tie-breaku popełniliśmy kilka prostych błędów i to zadecydowało o naszej porażce. Cieszymy się ze zdobytego punktu w spotkaniu z Cuprum, skupiamy się na każdym kolejnym meczu. Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, zmusza nas do tego, abyśmy w każdym spotkaniu walczyli o punkty i abyśmy nie odpuszczali żadnej piłki – powiedział Michał Superlak. Ambicja i wola walki nie wystarczyły na wyżej notowaną ekipę z Lubina. – Walczyliśmy w każdym secie i nie poddawaliśmy się, Cuprum zajmuje wyższe miejsce od nas w tabeli, ten jeden punkt na pewno jest dla nas ważny – ocenił zdobywcza 26 punktów dla Społem Jakub Wachnik. Dafi Kielce opuściło ostatnią pozycję w tabeli, ale do bezpiecznego 12. miejsca traci aż 11 punktów, pomimo tego kielczanie walczą i nie zamierzają łatwo ustępować swoim rywalom. – Na pewno pozostał niedosyt po tym spotkaniu, w końcówce tie-breaka popełniliśmy dwa błędy i to nasi rywale cieszą się z dwóch punktów. Mecz zaczęliśmy trochę niemrawo, ale udało nam się wygrać czwartego seta, nasi rywale zagrali bardzo dobrze w drugim i trzecim secie. Pomimo porażki cieszymy się z tego jednego punktu, naszym założeniem w tej rundzie było punktowanie w każdym spotkaniu. Na razie nie zdobyliśmy żadnego punktu w meczu z AZS-em Olsztyn, a punktowaliśmy w meczach z Resovią oraz Cuprum – przyznał Mariusz Schamlewski.

Zadowolony z wygranej był Piotr Hain, który nie ukrywał, że Cuprum nie zagrało zbyt dobrze, ale pomimo tego zapisało na swoje konto cenne dwa punkty. Lubinianie pomimo, ze przegrywali w tie-breaku, rozstrzygnęli tego seta na swoją korzyść. – Przede wszystkim cieszymy się ze zdobytych dwóch punktów, ponieważ nasza gra nie wyglądała najlepiej, nie była to gra, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Z drugiej strony sztuką jest też wygrać takie mecze i zdobywać w nich punkty, kiedy gra jest szarpana i nie wszystko idzie po naszej myśli. Tie-break rządzi się swoimi prawami, przegrywaliśmy na zmianie stron boisk 6:8, ale pomimo tego zachowaliśmy spokój i doprowadziliśmy do remisu i ostatecznie wygraliśmy tego seta i cały mecz. Ten mecz mógł ułożyć się po myśli kielczan, ale nie wykorzystali oni swoich szans i na szczęście dla nas ten set zakończył się po naszej myśli – zakończył lubiński siatkarz.

źródło: youtube.com