Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Daszkiewicz: Nie ma szans na odpoczynek

Dariusz Daszkiewicz: Nie ma szans na odpoczynek

fot. PRESSFOCUS - plusliga.pl

– Mamy zespół złożony z zawodników, którzy do tej pory zazwyczaj w swoich klubach wchodzili na parkiet z ławki. Tutaj mają być siłą zespołu. Wszyscy się zastanawiali, jak to udźwigną. I udźwignęli wspaniale – mówił po wygranym meczu z Resovią trener Dariusz Daszkiewicz. – We wtorek rano już udajemy się do Bełchatowa na kolejny, bardzo ciężki mecz – dodał szkoleniowiec siatkarzy GKS-u Katowice.

Pański zespół prezentował się dobrze podczas gier przedsezonowych, ale wielką niewiadomą był występ o punkty, gdy pojawi się presja. Jak pan ocenia starcie z Asseco Resovią?Dariusz Daszkiewicz:Oczywiście każdy ma wątpliwości, bo to zupełnie co innego grać mecze sparingowe, gdzie nie ma presji i adrenaliny, a co innego, gdy zaczyna się walka o punkty. Do tego w pierwszej kolejce mierzyliśmy się z niezwykle renomowanym przeciwnikiem, jakim jest Asseco Resovia. Mamy zespół złożony z zawodników, którzy do tej pory zazwyczaj w swoich klubach wchodzili na parkiet z ławki. Tutaj mają być siłą zespołu. Wszyscy się zastanawiali, jak to udźwigną. I udźwignęli wspaniale. Zespół rozegrał bardzo dobre zawody, a zmiennicy wnosili dodatkową wartość do zespołu. Jestem bardzo szczęśliwy, bo to był dobry mecz z dwóch stron i byliśmy lepsi sportowo od rywali.

Po pierwszym i trzecim secie wydawało się, że to rzeszowianie przechylą szalę zwycięstwa na swoją korzyść…

– Resovia gra już dobrze. To było widoczne po zagrywkach Hoaga, Shoji’ego czy Schulza. To taki papierek lakmusowy. Trudno przyjmowało nam się ich serwis, a przez to trudniej grać w ataku. Cieszymy się, że pomimo problemów w pierwszym i trzecim secie wszystko poukładaliśmy i wygraliśmy.

Na świętowanie udanej inauguracji nie ma chyba jednak czasu?

– Nie ma szans na odpoczynek, bo PlusLiga rozpoczyna od mocnego uderzenia. Po niedzielnym zwycięstwie w poniedziałek mamy trening w hali połączony z siłownią, a we wtorek rano już udajemy się do Bełchatowa na kolejny, bardzo ciężki mecz.

Więcek w katowickim Sporcie

źródło: sportdziennik.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved