Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Dariusz Daszkiewicz: Naszym celem było zwycięstwo 4:0

Dariusz Daszkiewicz: Naszym celem było zwycięstwo 4:0

fot. FIVB

Po porażce 0:4 z reprezentacją Brazylii polscy siatkarze w Egipcie powrócili na zwycięską ścieżkę i bez straty seta pokonali reprezentację Meksyku. – Spotkanie mogło wydawać się łatwe, ale takie nie było. Naszym celem było zwycięstwo 4:0 i chociaż wyglądało, że udało nam się to osiągnąć małym nakładem sił, to mentalnie kosztowało nas to dużo – przyznał po spotkaniu trener polskiej kadry do lat 23, Dariusz Daszkiewicz.

Polacy w trzecim dniu zmagań nie dali Meksykanom zbyt wielu szans na przejęcie inicjatywy. Biało-czerwoni prawie przez cały pojedynek dominowali na boisku i starcie zakończyli z czystym kontem, a dwie pierwsze partie wygrali aż 15:8. – Spotkanie mogło wydawać się łatwe, ale takie nie było. Naszym celem było zwycięstwo 4:0. I chociaż wyglądało, że udało nam się to osiągnąć małym nakładem sił, to mentalnie kosztowało nas to dużo. Dobrze się zaprezentowaliśmy i jestem zadowolony z wyniku – skomentował występ swoich podopiecznych Dariusz Daszkiewicz. W poniedziałek polscy zawodnicy staną naprzeciwko Japonii, która w niedzielę po walce uległa Kubie. – Mam nadzieję, że w kolejnym meczu uda nam się pokonać Japonię, która jest wymagającym rywalem, co pokazała w meczu z Kubą – podsumował szkoleniowiec Polaków. Ze zwycięstwa zadowolony jest także kapitan polskiej kadry. Marcin Komenda w meczu z Meksykiem pojawiał się jednak głównie na podwójną zmianę. – Jestem szczęśliwy, bo zagraliśmy dobrze. Mam nadzieję, że uda nam się kontynuować naszą passę w kolejnym spotkaniu przeciwko Japonii – wyjaśnił krótko.MŚ U-23: Szybkie i pewne zwycięstwo Polaków

Powodów do radości nie miał natomiast Jose Luis Martell, trener Meksykanów. – To był trudny mecz, bo Polacy to bardzo silni przeciwnicy. Nie wiem, co stało się z moimi zawodnikami. Kilku z nich grało nieodpowiedzialnie i nie pokazaliśmy się jako drużyna – szkoleniowiec nie ukrywał swojego niezadowolenia. – Polska jest jednym z najmocniejszych zespołów na świecie, ale staraliśmy się dać z siebie wszystko i jesteśmy zadowoleni z naszej gry – mówił natomiast kapitan meksykańskiej ekipy, Ridl Alexis Garay. W poniedziałek jego drużynę czeka starcie z gospodarzem turnieju, Egiptem.

Zobacz również:
Wyniki grupy A mistrzostw świata U-23

Co powiesz na temat systemu punktowego, w którym rozgrywane są MŚ U-23?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved