Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Daszkiewicz: Naszą siłą jest zespołowość

Dariusz Daszkiewicz: Naszą siłą jest zespołowość

fot. PRESSFOCUS - plusliga.pl

Siatkarze GKS-u Katowice wywieźli cenne trzy punkty z Zawiercia, cała drużyna zaprezentował się z dobrej strony. – Naszym atutem jest zespołowość i w tym tkwi nasza siła – powiedział trener katowiczan Dariusz Daszkiewicz.

W ostatnim czasie zespół GKS nie trenował w pełnym składzie, drużynę dopadła plaga kontuzji i chorób. Katowiczanie pomimo niesprzyjających okoliczności potrafili się zmobilizować i wygrali bardzo ważne spotkanie w Zawierciu.– Nie jestem zaskoczony postawą swojego zespołu, obawiałem się jak ten mecz będzie wyglądał z tego powodu że w pewnym momencie mieliśmy na treningu tylko dziewięciu zawodników i trenowanie z tą liczbą siatkarzy jest ciężkie. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego że musimy włożyć całe swoje serce i wolę walki ponieważ w tym tkwi nasza siła. Wiedzieliśmy, że musimy zagrać od pierwszej do ostatniej piłki i musimy wywrzeć presję na naszych rywalach. Cała drużyna zagrała bardzo dobrze w każdym elemencie: w ataku, zagrywce, przyjęciu. Bardzo dobrze układała się współpraca blok-obrona, po tym meczu nie ma do czego się przyczepić. Dobrze zagrał Jan Nowakowski oraz Jan Firlej, który cały tydzień chorował, łatwiej byłoby mi wymienić zawodników którzy byli zdrowi. Nie trenowaliśmy zbyt wiele, ale mimo tego zagraliśmy bardzo dobry mecz, liczę na to że nasze problemy zdrowotne się skończą i będziemy wkrótce w pełnym składzie. Jakub Jarosz jedzie w poniedziałek do Warszawy i liczymy, że jego dolegliwości ustąpią i zmniejszą się i będzie nam mógł pomóc w kolejnych meczach i w końcówce seta. Nasza siła tkwi w całym zespole, dobrą zmianę dał dzisiaj Adrian Buchowski w przyjęciu, skończył atak.Czekają nas bardzo dwa ważne, a jednocześnie ciężkie mecze, a wiadomo że w Sosnowcu łatwo się nie gra – powiedział katowicki szkoleniowiec.

Po wygranej w Zawierciu katowiczanie zrobili milowy krok ku grze w fazie play-off. Wciąż muszą pamiętać, o najbliższych meczach z wymagającymi rywalami. Ważnym ogniwem w katowickiej drużynie w meczu przeciwko zawiericanom była zagrywka. – Zdobyliśmy trzy punkty na gorącym terenie a jednocześnie z naszym bezpośrednim rywalem w tabeli w walce o play-off. Obawialiśmy się tego meczu z zawiercianami ponieważ hala jest specyficzna, poza tym kibice z Zawiercia są siódmym zawodnikiem, zagraliśmy bardzo dobrze. Rafał Szymura pokazał bardzo urozmaiconą zagrywkę (w całym meczu zdobył pięć punktów w tym elemencie – przyp.red),był to klucz do naszego zwycięstwa. W następnej serii zdobył trzy punkty bezpośrednio w tym elemencie (zawodnik zagrywał od stanu 19:16 do stanu 22:16) Dla nas najważniejsze to utrzymać koncentrację w kolejnych spotkaniach, musimy zagrać dobrą siatkówkę, aby dwa najbliższe spotkania wygrać. Zarówno zespół z Bydgoszczy jak i Będzina ma o co grać, bydgoszczanie w ostatnim meczu dobrze się zaprezentowali Zrobiliśmy mały krok ku grze w play-off, ale droga jest daleka i kręta – podsumował spotkanie oraz postawę swoich podopiecznych Dariusz Daszkiewicz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved