Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Daszkiewicz: Koncentrujemy się na swojej grze

Dariusz Daszkiewicz: Koncentrujemy się na swojej grze

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się zainkasować trzy punkty. Wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz, z trudnym przeciwnikiem, który do tej pory zebrał już 9 punktów – po wygranej z GKS-em Katowice mówił trener Effectora Kielce. – Najważniejsze jest, abyśmy się wystrzegali naszych błędów i kontynuowali tę dobrą grę – dodał, nawiązując do kolejnych spotkań, Dariusz Daszkiewicz.

Wygrana z GKS-em cieszy, ale co ważne z perspektywy pana drużyny, dwukrotnie wygrywaliście w końcówkach setów, pokazaliście większą moc. To był trudny moment dla obu zespołów, ale to Effector Kielce wygrał te sety i wtedy mecz praktycznie już się skończył.

Dariusz Daszkiewicz:Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się zainkasować trzy punkty. Wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz, z trudnym przeciwnikiem, który do tej pory zebrał już 9 punktów. Takie też to spotkanie było, w dwóch pierwszych setach gra była wyrównana, a zespół z Katowic miał też w górze piłki setowe i mogło się to rozstrzygnąć w drugą stronę. My byliśmy nauczeni doświadczeniem ze swojego wcześniejszego meczu, gdzie również prowadziliśmy 2:0, a finalnie niestety musieliśmy uznać wyższość rywali z Jastrzębia-Zdroju. Teraz staraliśmy się po tej przerwie na trzeciego seta wyjść równie zmotywowani i skoncentrowani. Nie był to set najlepszy w naszym wykonaniu, bo tych błędów trochę się pojawiło, ale cieszy, że udało nam się go wygrać. Wynik być może był dość wysoki, jednak nie była to łatwa partia.

W drugim secie praktycznie przez cały czas utrzymywała się maksymalnie przewaga jednego punktu, dla was lub dla rywali. To też potwierdza, jak trudny był to mecz?

No tak, to było ciężkie spotkanie. My rozmawialiśmy na przedmeczowej odprawie, że dla nas to będzie najtrudniejszy mecz z dotychczas rozegranych. Do tej pory graliśmy z zespołami zdecydowanie wyżej notowanymi w poprzednim sezonie i gdzieś tej presji nie było, my nie byliśmy faworytem. Natomiast teraz tutaj ten potencjał obu zespołów był bardziej wyrównany, dlatego ten mecz był dla nas wyjątkowo ciężki. Musimy o nim jednak jak najszybciej zapomnieć, bo jeszcze trudniejsze spotkanie czeka nas w konfrontacji z rywalem z Bydgoszczy.

Tak jak pan wspomniał, w konfrontacji z czołówką Effector Kielce nie był faworytem. Tym bardziej takie wygrane, jak ta z GKS-em Katowice, są budujące?

Przede wszystkim w każdym meczu wychodzimy na boisko po to, żeby wygrać i naprawdę nie będziemy patrzeć na to, czy gramy z Lotosem Treflem Gdańsk, czy ze Skrą Bełchatów. Tylko jeżeli wychodzimy na boisko z celem, jakim jest zwycięstwo. Koncentrujemy się przede wszystkim na swojej grze, lekcję odrabiamy, przygotowujemy oczywiście taktykę pod rywala. Ale najważniejsze jest, abyśmy się wystrzegali naszych błędów i kontynuowali tę dobrą grę. Dlatego ta wygrana w Katowicach bardzo cieszy. Tak jak wspomniałem, dla nas to był najtrudniejszy mecz z dotychczas rozegranych. Tutaj faworytem był zespół z Katowic, choć nie był to tak zdecydowany faworyt, jak w przypadku naszych dotychczasowych spotkań. Przyjeżdżaliśmy tutaj z myślą o zwycięstwie, zainkasowaliśmy te trzy punkty, jednak teraz trzeba myśleć o kolejnym starciu.

Ten mecz był w pewnym stopniu wyjątkowy, bo to pierwsze ligowe spotkanie rozgrywane w katowickim Spodku. Wiemy, jak ważne to miejsce dla polskiej siatkówki, arena zmagań na najwyższym światowym poziomie. Z tego powodu widział pan u swoich zawodników dodatkowy stres?

– Myślę, że większego stresu nie było. Z mojej strony była ogromna radość, że w takim miejscu jak katowicki Spodek mogłem poprowadzić moją drużynę, tym bardziej cieszy, że udało nam się wygrać to spotkanie. I chłopaki mają takie samo uczucie, że to znakomite doświadczenie i wielka przyjemność móc zagrać spotkanie w obiekcie kultowym dla polskiej siatkówki.