Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Daszkiewicz: Każdy punkt jest bardzo ważny

Dariusz Daszkiewicz: Każdy punkt jest bardzo ważny

fot. PRESSFOCUS - plusliga.pl

Siatkarze GKS-u Katowice po ostatnim spotkaniu PlusLigi wywieźli z Olsztyna jeden punkt. Co ciekawe był to czwarty tie-break ekipy ze Śląska w tym sezonie. – cieszymy się z punktu, wywalczonego na ciężkim terenie – przyznaje Dariusz Daszkiewicz, trener katowickiego zespołu.

Początek starcia rozgrywanego w hali Urania należał do gospodarzy, którzy przeważali niemal w każdym elemencie. Katowicka drużyna nie poddała się jednak bez walki, a jej lepsza gra w kolejnych odsłonach zmieniła zupełnie obraz gry. GKS zaczął kończyć akcję za akcją, często uderzał w kontrze, a olsztynianie mieli duże problemy z wyprowadzeniem szybkich i sprawnych akcji. Bardzo dobrze grało trio Zniszczoł/Szymura/Jarosz. – Bardzo się cieszę, że podnieśliśmy się, ponieważ – jeśli chodzi o naszą grę – za mało agresji było w dwóch pierwszych setach. Później wzmocniliśmy zagrywkę i atak, odrzuciliśmy zespół z Olsztyna od siatki i gra wyglądała zupełnie inaczej. Dodatkowo blok zaczął bardzo dobrze współpracować z obroną i to były dwa bardzo dobre sety w naszym wykonaniu – ocenił postawę swojego zespołu Dariusz Daszkiewicz.Set decydujący już nie wyszedł jego podopiecznym, a akademicy z Olsztyna w pełni wykorzystali swoją szansę, nie pozwalając na wiele rywalom. – Myślę, że początek tie-breaka był dla nas bardzo nieszczęśliwy. Bardzo dobra reakcja potrójnego bloku, a piłka przebita po siatce wpada w boisko, atak Jarosza zahacza o plecy. Tutaj nam tego szczęścia trochę zabrakło, ale na pewno cieszymy się z punktu, wywalczonego na ciężkim terenie – podsumował szkoleniowiec GKS-u.

Katowicka drużyna do tej pory rozegrała cztery spotkania i każde kończyło się tie-breakiem. GKS wygrał jedno, w trzech urywał rywalom punkcik. – Każdy punkt jest bardzo ważny, a ten mecz pokazał, że trzeba grać na sto procent, żeby wygrać – zakończył Daszkiewicz.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved