Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Dariusz Daszkiewicz: Każdy mecz będzie bardzo istotny

fot. GKS Katowice

Pierwsze mecze PlusLigi rozegrane zostaną dopiero pod koniec października. Zespoły już przygotowują się do kolejnego sezonu ekstraklasy. – Staramy się zbudować zespół przede wszystkim walczący. Mamy zawodników młodych i doświadczonych. Mam nadzieję, że urodzi się z tego fajny zespół, który będzie walczył na boisku o każdą piłkę i to jest główny cel – powiedział nowy trener GKS-u Katowice – Dariusz Daszkiewicz.

Po sezonie 2018/2019 GKS Katowice przeszedł rewolucję. W zespole zostało jedynie dwóch zawodników – rozgrywający Maciej Fijałek i środkowy Emanuel Kohut. Zmiana nie ominęła również sztabu szkoleniowego – na stanowisku trenera Piotra Gruszkę zastąpił Dariusz Daszkiewicz.- Przemeblowania na pewno są duże, ale wynika to z tego, że poprzedni sezon był dla GKS-u bardzo udany i dlatego też troszkę zmian nastąpiło, zawodnicy odeszli do innych klubów. Staramy się zbudować zespół przede wszystkim walczący. Mamy zawodników młodych i doświadczonych. Mam nadzieję, że urodzi się z tego fajny zespół, który będzie walczył na boisku o każdą piłkę i to jest główny cel – powiedział Dariusz Daszkiewicz.W miniony weekend katowiczanie wystąpili w turnieju w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie wygrali z reprezentacją Ukrainy 3:2 a dzień później przegrali z Chemikiem Bydgoszcz 1:3. – Siatkarsko nie jesteśmy jeszcze gotowi, żeby prezentować najlepszy poziom, bo po trzech tygodniach jest to niemożliwe, ale mam wrażenie, że jest to drużyna charakterna i widzę duży potencjał i dużą nadzieję. Podobało mi się to, jak cała drużyna zachowywała się na boisku, cała czternastka. Myślę, że na pewno będziemy walczyć. Cele nie są tak naprawdę ustalone, poczekamy z tym do początku ligi, zobaczymy na co nas stać – skomentował atakujący Jakub Jarosz. – W każdym zespole, w którym grałem, oczekiwania wobec mnie były spore. Oczywiście ten rozkład odpowiedzialności różnie w różnych drużynach wyglądał, ale jestem do tego przygotowany. Najważniejsze jest to, że chcę grać jak najlepiej jeżeli będzie mi to wychodziło, to ja, kibice i klub będziemy zadowoleni. Na tym się skupiam, żeby spełniać swoje marzenia i grać jak najlepiej – dodał kapitan GKS-u.

Trener Daszkiewicz liczy na to, że siłą jego ekipy będzie drużynowość a impuls do walki będą dawali Jakub Jarosz i Rafał Szymura. – Chcę, żeby siłą zespołu była grupa zawodników. Na pewno też liczę, że te jednostki jak Jakub Jarosz czy Rafał Szymura będą wiodły prym. Natomiast siłą ma być grupa, bo jest wielu ciekawych zawodników, którzy na pewno bardzo dużo wniosą do tego zespołu – stwierdził szkoleniowiec. – Na pewno ta liga co roku była wyrównana, ale w tym roku będzie chyba jeszcze bardziej. Zespoły z niższych miejsc są coraz mocniejsze i naprawdę tutaj ciężko wskazać jakikolwiek zespół, który odstawałby od innych. Każdy mecz będzie bardzo istotny, ważny. Celem jest to, żeby walczyć o każdą piłkę, jak to zrealizujemy, to myślę, że przyjdą nie najgorsze wyniki. Powtórzyć ósme miejsce będzie bardzo ciężko, bo liga będzie mocniejsza, ale przystąpimy z zamierzeniem walki o tą ósemkę tak jak chyba wszystkie zespoły – nakreślił cel trener Daszkiewicz.

źródło: opr. własne, PLS TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved