Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Daszkiewicz: Każdy dostanie swoją szansę

Dariusz Daszkiewicz: Każdy dostanie swoją szansę

fot. GKS Katowice

–  Przerwa była wyjątkowo długa. Zaczynamy bardzo powoli, bo mamy dużo czasu do pierwszego meczu. Gramy dopiero pod koniec października, więc chcemy bardzo spokojnie i łagodnie wejść w ten okres przygotowawczy, który jest bardzo ważny. To co wypracujemy w tym okresie, będziemy musieli sprzedać w trakcie sezonu, a ten jest w tym roku wyjątkowo trudny, bo liga będzie bardzo mocna – mówi Dariusz Daszkiewicz, trener GKS-u Katowice, który właśnie rozpoczął przygotowania do nowego sezonu PlusLigi.

W poniedziałek 12 sierpnia ekipa GKS-u Katowice oficjalnie rozpoczęła przygotowania do sezonu 2019/2020. Po dniu spędzonym na badaniach i w siłowni siatkarze oraz sztab szkoleniowy śląskiego klubu spotkali się na pierwszym treningu w hali. – Przerwa była wyjątkowo długa. Zaczynamy bardzo powoli, bo mamy dużo czasu do pierwszego meczu. Gramy dopiero pod koniec października, więc chcemy bardzo spokojnie i łagodnie wejść w ten okres przygotowawczy, który jest bardzo ważny. To co wypracujemy w tym okresie, będziemy musieli sprzedać w trakcie sezonu, a ten jest w tym roku wyjątkowo trudny, bo liga będzie bardzo mocna. Co roku jest mocniejsza, ale w tym roku wydaje się, że będzie taka najbardziej wyrównana. Słabych zespołów nie będzie – powiedział trener GKS-u Dariusz Daszkiewicz.Szkoleniowiec zdradził trochę szczegółów dotyczących tego, jak będzie wyglądał okres przygotowawczy jego zespołu.  – W poniedziałek mieliśmy jeden trening, dziś też. Od środy zaczynamy mieć po dwa treningi. Z reguły sobota i niedziela przez trzy tygodnie będą wolne. Pierwsze sparingi zagramy w pierwszy weekend września. Pojedziemy na trudniej do Tomaszowa Mazowieckiego i później praktycznie co tydzień będziemy rozgrywać jakieś mecze kontrolne i turnieje. Mamy w planie dwa krótkie zgrupowania, jedno we wrześniu w Zakopanem, drugie w październiku w Kielcach, bezpośrednio przed turniejem w Kozienicach. Mamy więc zaplanowanych bardzo dużo spotkań sparingowych. Każdy z zawodników dostanie swoją szansę, na to, aby się pokazać i wywalczyć miejsca w szóstce na pierwszy mecz ligowy – dodał trener katowiczan.

Nie mogłem się już doczekać. Szczerze mówiąc im bliżej był pierwszy trening, to już byłem skupiony na tym, by jak najszybciej tu przyjechać. Także dobrze, że zaczynamy w końcu dotykać tych piłek, bo przerwa była trochę długa. Myślę, że już wystarczy i każdy z uśmiechem na ustach zaczyna ten nowy sezon – powiedział z kolei przyjmujący GKS-u Adrian Buchowski.  – Okres przygotowawczy jest czymś takim, co pomoże nam później w sezonie. Raczej cieszę się na ten czas, bo wiadomo jest troszeczkę ciężej na siłowni, ale dzięki temu będzie nam łatwiej później w sezonie. Naprawdę nie mogłem się już doczekać pierwszych ćwiczeń –  zakończył zawodnik.

źródło: inf. własna, siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved