Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Dariusz Daszkiewicz: Jesteśmy rozczarowani

Dariusz Daszkiewicz: Jesteśmy rozczarowani

fot. FIVB

Siatkarze reprezentacji Polski do lat 23 ponieśli w poniedziałek drugą porażkę w rozgrywanych w Egipcie mistrzostwach świata. Młodzi biało-czerwoni ulegli bardzo dobrze grającej w ataku i obronie Japonii 2:4 i skomplikowali swoje szanse, jeżeli chodzi o awans do półfinału. – Jesteśmy bardzo rozczarowani – nie ukrywał po meczu Dariusz Daszkiewicz.

Japończycy wypadli nieco lepiej od biało-czerwonych, w ataku zdobywając tym elementem 50 punktów przy 42 oczkach Polaków. Lepiej prezentowali się także w obronie. – Jesteśmy rozczarowani naszą postawą. Japonia to bardzo dobry zespół, zagrała bardzo dobre spotkanie, utrzymywała koncentrację. Dla nas było to trudne spotkanie – ocenił Dariusz Daszkiewicz. – Dla nas to był ciężki mecz, Polska zaprezentowała się dobrze. To wyższy zespół od naszego i musieliśmy być bardzo skoncentrowani w ataku, starając się zdobywać tym elementem tyle punktów, ile byliśmy w stanie – dodał szkoleniowiec reprezentacji Japonii, Fumitoshi Tokunaga.

Polacy lepiej za to punktowali blokiem (12:7) i zagrywką (6:4). Oba zespoły popełniły porównywalną liczbę błędów. Po polskiej stronie szalał Kamil Semeniuk, zdobywając 23 punkty, ale nie uchronił zespołu przed porażką. – To był trudny mecz, Japonia grała naprawdę dobrze. My ze swojej strony staraliśmy się pokazać to, co mamy najlepszego. Wiemy, że nasz kolejny mecz, z Egiptem, łatwy nie będzie, ale musimy go wygrać, aby awansować do półfinału – powiedział kapitan polskiego zespołu, Marcin Komenda. – To był emocjonujący mecz. Polska to silny zespół, a my osiągnęliśmy nasz cel, jakim było znalezienie się w czołowej czwórce naszej grupy. Wykonaliśmy dobrze naszą pracę – cieszył się kapitan Japonii, Masaki Oya. 

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved