Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Daszkiewicz: Gdańszczanie byli lepsi w każdym elemencie

Dariusz Daszkiewicz: Gdańszczanie byli lepsi w każdym elemencie

fot. Tomasz Kubicki / Effector

Po fatalnym początku spotkania w swoim wykonaniu Effector Kielce powalczył z Lotosem Treflem Gdańsk i nie sprzedał tanio skóry wicemistrzowi Polski. – Na temat pierwszego seta nie będę się wypowiadał, bo przeszliśmy troszkę obok meczu. Potem jednak podjęliśmy walkę i sądzę, że naszej gry nie musimy się wstydzić – ocenił po meczu szkoleniowiec kielczan, Dariusz Daszkiewicz.

Sławomir Jungiewicz na pomeczowej konferencji prasowej wskazał przyczynę porażki 1:3 z wicemistrzami Polski. – Przede wszystkim chcę pogratulować drużynie z Gdańska. Ciężko na gorąco ocenić, ale wydaje mi się, że zadecydowała duża ilość błędów z naszej strony. Skupiamy się już na meczu środowym, bo jest on dla nas bardzo ważny – powiedział Jungiewicz. Z kolei Bartosz Gawryszewski, kapitan Lotosu Trefla, komplementował swojego sobotniego rywala i oczywiście cieszył się ze zwycięstwa. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się wygrać w Kielcach. Nie ma co ukrywać, to bardzo trudny teren. To lepsza drużyna niż rok temu. Natłok meczów, jaki mamy, jest bardzo duży. Ważne, aby utrzymać koncentrację i nie gubić punktów. Mogą one się okazać bardzo ważne na koniec rundy zasadniczej – ocenił doświadczony środkowy.

Trener Andrea Anastasi nie był zbyt wylewny w swojej wypowiedzi, był jednak zadowolony z postawy swojego zespołu. – Wykonaliśmy dobrą robotę. Świetnie rozpoczęliśmy to spotkanie. Pokazaliśmy się z dobrej strony i zrobiliśmy różnicę. Jestem bardzo zadowolony – cieszył się Włoch. – Myślę, że byli od nas lepsi w każdym elemencie. Na temat pierwszego seta nie będę się wypowiadał, bo przeszliśmy troszkę obok meczu. Potem jednak podjęliśmy walkę i sądzę, że naszej gry nie musimy się wstydzić. Na skrzydłach siła ognia zespołu z Gdańska robiła sporą różnicę. Mateusz Bieniek, Sławomir Jungiewicz i Andreas Takvam zagrali super w ataku, ale zabrakło nam „czwartej strefy”. Przed nami kolejny mecz, w Bydgoszczy. Musimy podejść do niego od początku maksymalnie skoncentrowani, bo to dla nas bardzo ważne spotkanie – ocenił z kolei trener Effectora Kielce, Dariusz Daszkiewicz.*wypowiedzi pochodzą z serwisu cksport.pl

źródło: cksport.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved