Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Daszkiewicz: Ciężko powiedzieć co, będzie dalej – cz. 2

Dariusz Daszkiewicz: Ciężko powiedzieć co, będzie dalej – cz. 2

fot. PRESSFOCUS - plusliga.pl

– Na dzień dzisiejszy nie dostałem propozycji przedłużenia kontraktu. Kontrakt kończy mi się 31 maja 2020 roku. Natomiast większość zawodników ma kontrakty dwuletnie, tylko czterem zawodnikom kontrakty kończą się po upływie tego sezonu – mówi Dariusz Daszkiewicz zapytany o przyszłość swoją i zespołu.  – Czekamy na rozwiązanie i mamy nadzieję, że ta sytuacja się pozytywniej rozwinie niż we Włoszech czy Hiszpanii i opanujemy tę epidemię jak najszybciej – dodaje trener katowiczan.

Ze względu na sytuację z wirusem Dustin Watten wyraził chęć powrotu na jakiś czas do swojej ojczyzny. Jak zamierzacie sobie z tym poradzić?Dariusz Daszkiewicz:Trudno wyrokować w tej chwili, bo wszystko zależy od rozwoju sytuacji w Polsce, a także w Stanach Zjednoczonych. Bardzo bym chciał, żebyśmy wszyscy jak najszybciej wrócili do treningów, do grania, natomiast ta siatkówka w tej chwili zeszła na dalszy plan. Zdrowie ludzi na świecie jest mocno zagrożone i na tym teraz trzeba się skupić. Wierzę, że uda się ten sezon dokończyć i bardzo bym chciał, żeby to się stało w pełnym składzie.

Drugi zawodnik na tej pozycji, Szymon Gregorowicz dostał też dużo szans do gry. Przez długi czas graliście na dwóch libero, on odpowiadał za grę w obronie. Czy w razie czego jest gotowy do zastąpienia Dustina w pełniejszym wymiarze?

– Jest gotowy, bo też praktycznie przez cały okres przygotowawczy Szymon był naszym pierwszym libero. Dustin ze względu na obowiązki kadrowe dołączył tydzień przed rozgrywkami. Szymon bardzo dobrze się prezentował w grach kontrolnych, ale wiadomo, że tak na dobrą sprawę to można ocenić lepiej dopiero po meczach ligowych, o stawkę. Tu potrzebne było doświadczenie Dustina. Od połowy sezonu Gregorowicz dostawał szansę jako ten zawodnik, który był dedykowany do gry w obronie. Z każdym meczem ten postęp był bardzo widoczny i Szymon też miał duży wkład w ten nasz dobry wynik. Bronił sporo piłek, co umożliwiało nam wyprowadzanie kontr. Moim zdaniem jest gotowy, żeby zagrać na pełnym dystansie.

Jak planujecie przetrwać tę przerwę w rozgrywkach?

– Nie wiemy jak długo potrwa przerwa w treningach, więc wszyscy zawodnicy będą dostawać na bieżąco plany treningowe. Wiadomo, że to też nie jest prosta rzecz do realizacji. Nie można wykonać czegoś bardziej skomplikowanego, bo wszystkie siłownie są pozamykane. To takie najprostsze ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała, które pozwolą zawodnikom przynajmniej w jakiejś części utrzymać tę formę fizyczną. Czekamy na rozwiązanie i mamy nadzieję, że ta sytuacja się pozytywniej rozwinie niż we Włoszech czy Hiszpanii i opanujemy tę epidemię jak najszybciej.

To już jest powoli ten okres, gdzie powoli zaczynają się dokonywać ruchy transferowe na przyszły sezon. Czy trener zostanie w Katowicach, a jeśli tak to czy rozpoczął budowę składu na przyszły sezon?

– Na dzień dzisiejszy nie dostałem propozycji przedłużenia kontraktu. Kontrakt kończy mi się 31 maja 2020 roku. Natomiast większość zawodników ma kontrakty dwuletnie, tylko czterem zawodnikom kontrakty kończą się po upływie tego sezonu. Miałem jedno spotkanie z dyrektorem Łyczką na początku roku i zostałem poproszony o listę zawodników na przyszły sezon. Przesłałem do klubu listę zawodników, których ewentualnie ja bym widział w przyszłym roku w drużynie Gieksy ale do rozmowy zarówno na temat zawodników jak i mojej osoby nie doszło. Ciężko więc powiedzieć co, będzie dalej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved