Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Daszkiewicz: Będziemy chcieli przełamać naszą złą serię

Dariusz Daszkiewicz: Będziemy chcieli przełamać naszą złą serię

fot. Tomasz Kubicki / Effector

W sobotę zespół Effectora Kielce zagra z AZS-em Olsztyn. – Mamy teraz cztery bardzo ważne mecze. Nasi najbliżsi rywale to zespoły, które są w naszym zasięgu. Na pewno będziemy chcieli przełamać naszą złą serię i odnieść jak najszybciej zwycięstwo – mówi trener kielczan, Dariusz Daszkiewicz.

Gramy nieźle, na konferencji po meczu z Radomiem trener Czarnych powiedział, że to był jeden z najtrudniejszych meczów w tym sezonie. Niestety za styl punktów nie dają. Mieliśmy swoje szanse, ale nie potrafiliśmy postawić kropki nad i – przyznaje trener Dariusz Daszkiewicz. W sobotę Effector zagra z AZS-em Olsztyn. – Wszyscy w zespole są zdrowi. Grzegorz Szymański trenuje z pełnym obciążeniem. Jest gotowy, żeby wejść na krótki moment w najbliższym meczu – dodaje kielecki szkoleniowiec,Olsztyn to mocny zespół. Szczególnie wyróżniają się zagraniczni zawodnicy sprowadzeni w przerwie letniej. Bardzo dobrze radzi sobie Bednorz na przyjęciu. Trzeba jakoś zniwelować ich mocne strony. Musimy zagrać dobrze w zagrywce, żeby odrzucić ich od siatki i blokiem. Miejsce AZS-u jest jak najbardziej uzasadnione. Celuje w miejsca 4-6 i jego gra nie jest zaskoczeniem – przyznaje Dariusz Daszkiewicz.

Mecz z Politechniką pokazał, jak ważna jest rola rozgrywającego. Paweł Zagumny pokazał mnie i Michałowi Kędzierskiemu, jak powinno się rozgrywać końcówki. Ta pozycja jest kluczowa na boisku. Miałem miesiąc przerwy i rozumiem decyzję trenera. W czasie meczu zmiana rozgrywającego jest przydatna, bo zawsze można na chwilę zejść z parkietu i na chłodno ocenić, jak wygląda mecz – mówi Marcin Komenda. – Na pewno atmosfera w szatni jest lepsza, jak się wygrywa mecze, ale nie wygląda to źle. Zdajemy sobie sprawę, że graliśmy z czubem tabeli i teraz te cztery mecze będą arcyważne. Ostatnie fragmenty meczu były dobre i szkoda, że nie udało się zdobyć punktu. Nie możemy załamywać głów i mam nadzieję, żę uda nam się teraz zdobyć punkty. Olsztyn jest w naszym zasięgu, gramy przed własną publicznością i możemy pokusić się o zwycięstwo – dodaje rozgrywający kielczan.

źródło: effectorkielce.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved