Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Daria Szczyrba: Chcę się uczyć od najlepszych i dlatego tu jestem

Daria Szczyrba: Chcę się uczyć od najlepszych i dlatego tu jestem

– Koleżanki bardzo mnie wspierają na boisku i poza nim, więc pod tym względem jest bardzo dobrze. A że najmłodsze zawsze pakują piłki… to już wiadomo. Trzeba się z tym liczyć… – mówi najmłodsza siatkarka ŁKS-u Commercecon Łódź, Daria Szczyrba. – Chcę się uczyć od najlepszych i dlatego tu jestem – dodaje przyjmująca wicemistrzyń Polski.

Daria Szczyrba do drużyny wicemistrza Polski trafiła z zespołu Karpat Krosno, który w minionym sezonie walczył o utrzymanie w I lidze kobiet. – Przeskok jest bardzo duży. Może gdzieś pomiędzy górą tabeli I ligi i dołem tabeli ekstraklasy ta granica się zaciera, ale dla mnie różnica jest ogromna – przyznaje nowa przyjmującą ŁKS-u Commercecon Łódź, której przyszło trenować i grać teraz w jednym z najlepszych polskich zespołów. – Na pewno jest duży stres, z którym muszę sobie radzić. Lubię jednak ciężką pracę, lubię się rozwijać i do tego dążę – dodaje Szczyrba. Jeszcze większy stres może przyjść wraz z pierwszymi meczami Ligi Siatkówki Kobiet. – Z pewnością, ale mam nadzieję, że do tego czasu nauczę się trzymać nerwy na wodzy – twierdzi 20-letnia siatkarka, która debiut w ekstraklasie ma już za sobą w barwach Atomu Trefla Sopot.Daria Szczyrba w obecnym sezonie będzie walczyć o najwyższe cele, mając u swojego boku aktualne i byłe reprezentantki Polski. – Gdyby w zeszłym sezonie ktoś powiedział, że zagram w ekstraklasie, to nie uwierzyłabym. Poprzedni sezon był bardzo trudny, ale miałam okazję w nim sporo grać, za co jestem bardzo wdzięczna. Ale faktycznie, gdyby ktoś wtedy mi powiedział, że zagram w ŁKS-ie, uznałabym to za żart. Staram się nie porównywać do nikogo, myśleć o tej pracy, którą mam przed sobą, żeby to jakoś wyglądało – mówi skromnie przyjmująca ŁKS-u. – Zamierzam tę szansę wykorzystać jak najlepiej. Chcę się uczyć od najlepszych i dlatego tu jestem – dodaje Szczyrba.

Za ełkaesiankami już turnieje w Niemodlinie, Radomiu i Pile. – Naszą silną stroną z pewnością będzie zespołowość. Widać, że gdy nam nie idzie i trzeba pokazać charakter, to będziemy mogły to zrobić – mówi po pierwszych meczach towarzyskich Daria Szczyrba, która jest najmłodszą siatkarką w zespole wicemistrzyń Polski. – Koleżanki bardzo mnie wspierają na boisku i poza nim, więc pod tym względem jest bardzo dobrze. A że najmłodsze zawsze pakują piłki… to już wiadomo. Trzeba się z tym liczyć – śmieje się przyjmująca ŁKS-u Commercecon.

Na pierwszy mecz na pewno przyjedzie rodzina, mama już zapowiedziała, że będzie, tym bardziej że gramy we własnej hali. Bardzo dużo dobrego słyszałam o kibicach ŁKS-u i atmosferze na meczach tego klubu. Gdy kibice przyszli na nasz pierwszy trening, to od razu miałam ciarki, bo to było niesamowite. Również to, co robią dla klubu i dla dziewczyn cały czas. Nie mogę się już doczekać pierwszego meczu w Łodzi – przyznaje Szczyrba. Zapytana, jak chciałaby zakończyć ten sezon, odpowiada: – Najwyższym miejscem tabeli i przede wszystkim w dobrych humorach. Trzeba mierzyć wysoko.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved