Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Daria Paszek: Zwycięstwa z Maccabi nas podbudują

Daria Paszek: Zwycięstwa z Maccabi nas podbudują

fot. orlenliga.pl

MKS Dąbrowa Górnicza pokonał w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzyń Maccabi Hajfa i awansował do ostatniej fazy. W niej dąbrowianki zagrają z czeską ekipą Agel Prostejov. – Te dwie wygrane podbudują nas, dadzą nam dużo pewności – powiedziała przyjmująca MKS-u Daria Paszek. Siatkarka zapewniła także, że na mecz ligowy do Bielska-Białej zespół jedzie po trzy punkty i zwróciła uwagę na napięty terminarz. – W najbliższy poniedziałek jedziemy do Bielska-Białej, potem czeka nas mecz w Prostejovie, więc grania będzie bardzo dużo. Wiemy dobrze, że najważniejszym dla nas aspektem jest zdrowie, jeżeli ono będzie, to wszystko się ułoży – mówi.Czy te dwa zwycięstwa z Maccabi Hajfa podbudują wasze morale po nieudanym początku w lidze?

Daria Paszek: – Te dwa pewnie wygrane spotkania dały nam dużą pewność siebie, sprawią, że nasza gra będzie lepsza w kolejnych spotkaniach, a forma będzie rosła. Potrzebujemy każdego zwycięstwa, każdego wygranego seta, a do Bielska-Białej pojedziemy po trzy punkty.

Pani dobra postawa w kolejnym meczu pomaga drużynie. Czy jest pani zadowolona ze swojej gry?

Dziękuję za miłe słowa, każda z nas przyczyniła się do wygranej w tym meczu. Zarówno atmosfera, jak i energia oraz zaangażowanie przyczyniają się do sukcesu.

Ta wygrana z Maccabi była pewna, nie było większych przestojów w waszej grze. Przeciwnik nie postawił większego oporu?

Cieszy nas fakt, że nie było większych przestojów. Gdy tracimy kilka punktów z rzędu – trzy, cztery, to mamy wówczas problem i nie potrafimy wyjść z opresji. Mam nadzieję, że mamy to już za sobą i w kolejnych meczach będzie tylko lepiej. Dobrze zagrałyśmy w przyjęciu obronie oraz ataku, ale w pierwszym secie słabiej w obronie, o czym powiedział nam nasz trener. Pracujemy jeszcze nad kontratakiem i mam nadzieję, że będzie lepiej.

Czy nie obawiacie się tego napiętego terminarza w listopadzie?

– To prawda, czeka nas wiele spotkań zarówno w lidze, jak i w europejskich pucharach (MKS rozegra w listopadzie jeszcze siedem meczów – przyp. red.). W najbliższy poniedziałek jedziemy do Bielska-Białej, potem czeka nas mecz w Prostejovie, więc grania będzie bardzo dużo. Wiemy dobrze, że najważniejszym dla nas aspektem jest zdrowie, jeżeli ono będzie, to wszystko się ułoży.

Szeroka kadra pomaga drużynie, czy ten fakt ma pozytywne znaczenie?

– Tak, to jest ważne, ponieważ wiemy, że one nas wspierają i pomagają. Ponadto jest rywalizacja na poszczególnych pozycjach i to też jest pozytywne.

Patrząc na ligową tabelę, to wasza pozycja nie wygląda dobrze.

– Na razie o tym nie myślimy, musimy się skoncentrować na każdym najbliższym meczu, nie spoglądamy w nią. Wiadomo, że ekipa z Bielska-Białej jest nieprzewidywalnym zespołem, podobnie jak cała liga. Obecnie każda drużyna z każdą może wygrać, o czym świadczą wyniki, jakie padły w ostatnim czasie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved