Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Daria Paszek: Każdemu przyda się wytchnienie

Daria Paszek: Każdemu przyda się wytchnienie

Siatkarki Trefla Proximy Kraków po wygraniu na wyjeździe bez straty seta z BKS-em PROFI-CREDIT Bielsko-Biała w 23. kolejce przed własną publicznością pokonały 3:0 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. – Wydaje mi się, że lepiej nam się ze sobą gra, każda z nas zna swoje zachowanie i lepiej nam się wspierać na boisku – powiedziała po spotkaniu Daria Paszek.

W sobotę w Krakowie Trefl Proxima podejmował KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Po dwóch zaciętych setach, wygranych przez gospodynie do 22 i 21, w trzecim podopieczne Alessandro Chiappiniego zdominowały grę. – W dwóch pierwszych setach robiłyśmy dużo błędów, bardzo dobrze, że rozstrzygnęłyśmy to na naszą stronę. W pierwszym secie zaczęłyśmy przegrywać, zaczęły się trząść ręce i nogi, ale na szczęście wygrałyśmy. W trzecim Jucha (Justyna Łukasik – przyp. red.) przycisnęła zagrywką – powiedziała po spotkaniu Daria Paszek. – Wydaje mi się, że lepiej nam się ze sobą gra, każda z nas zna swoje zachowanie i łatwiej nam się wspierać na boisku – dodała.

Siatkarki obu zespołów nie najlepiej przyjmowały. Skuteczność w ataku Proximy wyniosła  37%, a KSZO 30%. Różnicę widać w zagrywce oraz bloku. Gospodynie siedmiokrotnie punktowały zza linii dziewiątego metra i dziesięć razy zablokowały atak rywalek. Przyjezdne natomiast zaserwowały cztery asy i zapisały na swoim koncie 7 punktowych bloków. – Myślę, że się powtarza, w każdym meczu nasza zagrywka dobrze wygląda. W tym meczu nasze środkowe zrobiły również dobrą robotę w bloku – przyznała siatkarka drużyny z Krakowa.

Zawodniczki Trefla Proximy Kraków większość ostatnich meczów grały przed własną publicznością. Dwa mecze z rzędu siatkarki Alessandro Chiappiniego wygrały bez straty seta. W kolejnym pojedynku krakowianki zagrają w Rzeszowie. – Jasne, że fruniemy dalej, a jak będzie to zobaczymy w środę – stwierdziła z uśmiechem Paszek. Po starciu z Developresem w środku tygodnia dwie ostatnie kolejki Ligi Siatkówki kobiet rozegrane zostaną po świętach. – Musimy odpocząć i od siebie, i od tej hali, Krakowa. Każdemu przyda się wytchnienie i na pewno miło będzie tutaj wracać – zakończyła krakowska przyjmująca.

źródło: inf. własna, Oficjalny fanpage Proximy Kraków