Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Daria Paszek: Ciężka praca przynosi efekty

Daria Paszek: Ciężka praca przynosi efekty

fot. lsk.plps.pl

– Nie spodziewałam się, że będziemy walczyć o piąte miejsce. Jednak każdy sportowiec gdzieś z tyłu głowy, wyobraża sobie i marzy o walce o najwyższe cele. To jest silniejsze od nas – mówi od zakończonym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet w wykonaniu Trefla Proximy Kraków przyjmująca zespołu,  Daria Paszek.

Jaki to był sezon dla twojego zespołu? W skali od 1-10. Daria Paszek:Moim zdaniem na 10! Przed sezonem nikt się nie spodziewał, że nasz zespół będzie walczył do końca o 5. miejsce w ligowej tabeli. Myślę, że naszą postawą zaskoczyliśmy wielu specjalistów, kibiców i całe siatkarskie środowisko. W związku z czym daję zdecydowaną 10.

A dla ciebie?

Pierwsze słowo, które się nasuwa na usta to… ciężki. Nie ma co ukrywać, że bardzo dużo i ciężko trenowałyśmy. Ten sezon nauczył mnie wielu rzeczy. Najważniejszy wniosek jest taki, że ciężka praca przynosi efekty. Trzeba cierpliwie czekać, wierzyć i ciężko pracować, mimo przeciwności. Jeśli pozostanie się na tej drodze, nie szukając skrótów, to wynik zawsze przyjdzie.

Czy przed sezonem spodziewałaś się, że będziecie walczyć o piąte miejsce? 

Szczerze? Nie spodziewałam się. Jednak każdy sportowiec gdzieś z tyłu głowy wyobraża sobie i marzy o walce o najwyższe cele. To jest silniejsze od nas.

Najlepsze wspomnienie tego sezonu? 

Najlepszy moment to… seria wygranych meczów na własnym parkiecie. Byłyśmy w „gazie”, czułyśmy się pewnie i byłyśmy w stanie walczyć z każdym przeciwnikiem. To zdecydowanie najlepsze wspomnienie tego sezonu.

A najgorsze? 

– Myślę, że kontuzja. Moment kiedy poczułam ból i przez jakiś czas nie mogłam pomóc drużynie. Zawsze chcę dać z siebie tyle, ile tylko mogę. Dlatego czas, w którym walczyłam z bólem i nie mogłam pomóc na tyle, na ile bym chciała, był dla mnie bardzo ciężki.

Wakacyjne plany Darii Paszek…  

– Brak planów i to jest najpiękniejsze.

Odcinasz się od siatkówki? 

– (śmiech) Nie potrafię. Nawet jakbym bardzo chciała, to nie potrafię całkowicie odciąć się od siatkówki. Na pewno będę śledzić losy naszej reprezentacji i trzymać kciuki za dziewczyny. Dodatkowo znając życie, w trakcie wakacji kilka razy wskoczę na piasek i pogram w plażówkę. Siatkówka to styl życia.

źródło: treflproxima.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved