Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Daria Bąkowska: Nie należało ryzykować zdrowia

Daria Bąkowska: Nie należało ryzykować zdrowia

fot. wtssolna.pl

– Faktycznie to spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie, aczkolwiek problemy były na tyle poważne, że nie należało ryzykować zdrowia i zmuszeni byliśmy poprosić zespół z Dąbrowy o przełożenie meczu – za co uprzejmie w imieniu całej drużyny dziękuję. Większość zawodniczek wróciła już do treningu, natomiast jedna z nas w dalszym ciągu jeszcze odpoczywa – mówi libero lidera I ligi kobiet, Daria Bąkowska.

Jesteśmy po 6 kolejkach I ligi i tak się stało, że rozmawiamy z tobą jako zawodniczką lidera tabeli. Spodziewałaś się takiego początku w waszym wykonaniu?Daria Bąkowska:Bardzo się cieszę z faktu, iż jesteśmy obecnie liderem, mam nadzieję, że utrzymamy tę pozycję jak najdłużej…  z przyjemnością do końca rozgrywek. Ponieważ liga jest bardzo wyrównana, ciężko jest powiedzieć, czy spodziewałam się tak dobrego początku. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że spodziewałam się walki i „zadziorstwa” z naszej strony, a to w efekcie dało zwycięstwa. Niemniej uważam, że w tym sezonie każdy może wygrać z każdym, a na potwierdzenie tych słów można prześledzić wyniki innych zespołów.

Przed ostatnim weekendem wszyscy, a szczególnie wasi kibice (70 osób zapisanych na wyjazd) zacierali ręce na mecz dwóch niepokonanych drużyn, jednak ostatecznie mecz z MKS-em Dąbrowa Górnicza został przełożony. Możesz powiedzieć coś więcej? Czy wszystko już w porządku?

– Faktycznie to spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie, aczkolwiek problemy były na tyle poważne, że nie należało ryzykować zdrowia i zmuszeni byliśmy poprosić zespół z Dąbrowy o przełożenie meczu – za co uprzejmie w imieniu całej drużyny dziękuję. Większość zawodniczek wróciła już do treningu, natomiast jedna z nas w dalszym ciągu jeszcze odpoczywa. Myślę jednak, że na najbliższy mecz będziemy już w pełnym składzie, pomijając Judytę Gawlak, która potrzebuje trochę więcej czasu na wyleczenie się z kontuzji ręki.

Przed wami mecz z beniaminkiem z Włocławka, który jak do tej pory nie spisuje się najlepiej i zajmuje 12. pozycję w tabeli. Czy takie starcia rzeczywiście należą do tych najbardziej niewdzięcznych ? Podchodzisz do nich jak do każdego innego meczu?

– Oczywiście do każdego spotkania staram się podchodzić z pełnym zaangażowaniem, bo nie wygrywa się meczów, grając na „pół gwizdka”. Skład zespołu z Włocławka budowany był w trakcie trwania sezonu, w związku z czym tamte zawodniczki potrzebują trochę więcej czasu na poznanie siebie i na zgranie. Dlatego prawdopodobne jest, że ten zespół zacznie grać lepiej z biegiem czasu.

Poza profesjonalnym uprawianiem siatkówki zajmujesz się także pracą z dziećmi w klubie. Czy łączysz z zawodem trenera swoją przyszłość ? Łączenie dwóch zajęć nie wpływa na twoją formę sportową?

– Faktycznie w tym sezonie doszło mi kilka dodatkowych obowiązków. Nie jest to jednak powód do zmartwień, nie jestem tym zmęczona, wręcz odwrotnie. Cieszę się, że mogę pomóc klubowi, a także tym młodym zawodniczkom. Wierzę w to, że wiele z nich w przyszłości będzie reprezentować barwy naszego klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Staram się jak mogę przekazać im moją wiedzę, a w międzyczasie podpatruję pracę innych trenerów.  Na chwilę obecną jak najbardziej wiążę swoją przyszłość z zawodem trenera.

W tym sezonie po raz pierwszy w składzie naszego zespołu znajdują się dwie libero. Zarząd zdecydował, aby z twojej wiedzy i umiejętności mogła korzystać młoda wieliczanka, Magdalena Lewińska. Jak układa się wasza współpraca?

– Wydaje mi się, że nasza współpraca układa się dobrze. Madzia jak na swój wiek jest bardzo dojrzała, więc rozmawiamy ze sobą jak równy z równym, choć dziewczyny określają nas jako „mama i córka”. Myślę, że decyzja zarządu o wprowadzeniu do zespołu tej młodej libero była dobra, ponieważ jest to dziewczyna, w której widać ogromny potencjał. W niedalekiej przyszłości Wieliczka się o tym dowie!

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved