Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Daniel Szaniawski: Chcąc wygrać te rozgrywki, musimy pokonać każdego

Daniel Szaniawski: Chcąc wygrać te rozgrywki, musimy pokonać każdego

fot. AZS Częstochowa SSA

Trzy sety wystarczyły akademikom z Częstochowy do zwycięstwa w derbach Częstochowy. Aktualnie AZS do lidera I ligi traci tylko jeden punkt. – Na pewno pierwsze miejsce w tabeli ułatwia nam grę, bo przede wszystkim będziemy mieli za sobą tę kapitalną publiczność, która nas dziś poniosła do zwycięstwa – mówił Daniel Szaniawski.

Odnieśliście dziś 11 zwycięstwo z rzędu, przywiązujesz do tego jakąś uwagę, czy nie robi to na tobie wrażenia?Daniel Szaniawski: – 11 zwycięstwo z rzędu na pewno cieszy, a wynik i atmosfera w hali mówią same za siebie, dążymy cały czas do tego, aby zakończyć rundę zasadniczą na pierwszym miejscu i trzymamy się tego celu.

Ostatnie wasze dwa spotkania to były 5-setowe dreszczowce. Sprawdziliście swoje możliwości w trudnych momentach, ale dziś chyba wam się to już znudziło i dlatego taki wynik?

– Może nie znudziło (śmiech), ale generalnie założyliśmy sobie taki cel, że niezależnie od tego, co by się działo, to robimy swoje. Te ostatnie pięciosetowe spotkania dodatkowo dały nam siłę i wiarę w to, że możemy zrobić wszystko na boisku.

Chciałbym się odnieść również do twojej dyspozycji, po meczu w Nysie miałeś problemy ze zdrowiem. Teraz wracasz do składu – czy czujesz się już gotowy, aby grać na poziomie z początku sezonu?

– To była drobna kontuzja, podkręcenie kostki. Teraz jest już wszystko dobrze i jestem gotowy do gry, tylko trzeba jeszcze to przenieść na boisko. (śmiech)

W następnej kolejce czeka was bezpośredni pojedynek o fotel lidera. Jedziecie do Tomaszowa Mazowieckiego. Czy dla ciebie ma jakieś znaczenie to, na którym miejscu zakończycie rundę zasadniczą?

– Na pewno pierwsze miejsce w tabeli ułatwia nam grę, bo przede wszystkim będziemy mieli za sobą tę kapitalną publiczność, która nas dziś poniosła do zwycięstwa. Mniejsze znaczenie ma to, kto będzie naszym rywalem w tej fazie, bo chcąc wygrać te rozgrywki, musimy pokonać każdego. Dla nas najważniejsza jest możliwość prezentowania się przed własnymi kibicami, którzy dziś pokazali się z fenomenalnej strony.

Skoro mówisz już o kibicach, to chciałbym zapytać o to, czy czułeś to, że dziś na trybunach była najwyższa frekwencja w tym sezonie?

– Jasne! Kibice dziś licznie zjawili się w hali i to jest bardzo pomocne. Nie wiem nawet, czy nie padł tu jakiś rekord frekwencji, bo z tego co słyszałem, to dziś było lepiej niż w PlusLidze, także musimy podziękować kibicom i prosić o podobną frekwencję w meczach fazy play-off, to nas napędza i mam nadzieję, że wspólnymi siłami awansujemy do PlusLigi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved