Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Daniel Pliński: Resovia „przydusiła” nas blokiem

Daniel Pliński: Resovia „przydusiła” nas blokiem

Asseco Resovia Rzeszów odniosła w sobotę bardzo ważne zwycięstwo ze znakomicie spisującą się w tym sezonie ekipą AZS-u Indykpolu Olsztyn. – Rzeszowianie wygrali zasłużenie – przyznał po spotkaniu środkowy przyjezdnych, Daniel Pliński.

Rzeszowianie od początku spotkania wyszli na niewielkie prowadzenie, lecz do końca zdołali utrzymać koncentrację, zwyciężając w premierowej odsłonie. Podobnie było w drugiej i trzeciej partii i po ostatnim gwizdku sędziego to gospodarze mogli cieszyć się z ważnego kompletu oczek. – Drugi set był ewidentnie pod kontrolą Resovii. Szkoda pierwszej odsłony. Mieliśmy pięć kontr i żadnej nie wykorzystaliśmy. Naszych rywali to później nakręciło, a nas pierwsze akcje trzeciej części gry trochę zdołowały – mówił „na gorąco” Daniel Pliński, środkowy AZS-u, który podkreślał, jak wyrównana jest w tym sezonie PlusLiga. – Cały czas walczymy, każdy może wygrać z każdym, ale też i przegrać. Liga jest wyśmienita. Świetnie to się wszystko układa i dużo jest nieprzewidywalnych wyników. Myślę, że wszystkim dziennikarzom i kibicom o to chodzi – oceniał były reprezentant Polski.

Pomimo tego, że miejscowi kontrolowali sytuację na boisku, to rywale czuli, że mogą odwrócić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. – Zdecydowanie czuliśmy, że możemy odwrócić losy tego pojedynku, ale stało się niestety tak, że Resovia nas „przydusiła” w trzecim secie blokiem i dlatego wygrała bez dwóch zdań zasłużenie – podkreślał Pliński.

Przegranej w trzech setach kompletnie nie spodziewał się rozgrywający gości, Paweł Woicki. – Na pewno nie brałem pod uwagę wyniku 0:3. Wydawało mi się, że nie ma takiej możliwości, ale to jest sport. Resovia zagrała kapitalne spotkanie. My nie wykorzystaliśmy szans, jakie się pojawiły – dodawał na łamach Przeglądu Sportowego Paweł Woicki, rozgrywający akademików, który w ciepłych słowach wypowiadał się o trenerze rzeszowian, Roberto Serniottim. – Mogę powiedzieć, że zespół z Rzeszowa do każdego meczu jest bardzo dobrze przygotowany taktycznie i widać bardzo dobrą pracę trenera – skwitował Woicki.