Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Daniel Pliński: Nie przypuszczałem, że jastrzębianie wygrają dwa mecze z Zenitem

fot. Katarzyna Antczak

– Byłem przekonany, że jastrzębianie awansują do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie, ale nie przypuszczałem, że będą w stanie pokonać Zenit za trzy punkty. Uważam, że są w stanie powalczyć o coś więcej niż ćwierćfinał Ligi Mistrzów – powiedział Daniel Pliński, były środkowy Jastrzębskiego Węgla.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla potwierdzili swoją stabilną formą w ostatnich tygodniach. W środę ograli u siebie Zenit Kazań, dla którego była to już trzecia przegrana w tych rozgrywkach. – Jastrzębianie grają bardzo dobrze od kilku tygodni i powiedzmy sobie szczerze, że powalczyli jak równy z równym z Zenitem Kazań. Nie przypuszczałem jednak, że uda im się wygrać oba mecze z tym wielkim zespołem. Zenit ma w składzie wielu zawodników grających na światowym poziomie. Jastrzębianie w cudowny sposób wyszarpali zarówno tie-break w Kazaniu, jak i drugiego seta w meczu w Jastrzębiu-Zdroju. Należy im się wielki szacunek i ukłony za to, czego dokonali – skomentował Daniel Pliński, który docenił zaangażowanie i waleczność jastrzębskiej drużyny. – Nie było dla nich straconych piłek i choć nie zawsze udawało im się je podbić, to była w nich ogromna chęć wygranej. Podobała mi się ich twarda gra i wiara w możliwość triumfu, a kluczowe jest to, że stanowią zgrany kolektyw – dodał były środkowy Jastrzębskiego Węgla.Podopieczni Slobodana Kovaca świetnie radzą sobie w Lidze Mistrzów. Nie zaznali w niej jeszcze goryczy porażki, a pięć wygranych w fazie grupowej dało im już awans do play-off. – Byłem przekonany, że jastrzębianie awansują do ćwierćfinału Ligi Mistrzów z pierwszego miejsca w grupie, ale z ręką na sercu muszę przyznać, że nie przypuszczałem, że będą w stanie pokonać Zenit za trzy punkty. W stu procentach na to zasłużyli i uważam, że są w stanie powalczyć o coś więcej niż ćwierćfinał Ligi Mistrzów, zwłaszcza że dzięki wygraniu grupy zyskali przywilej rozstawienia przed losowaniem przed kolejną częścią rozgrywek – podkreślił były reprezentant Polski.

Zwrócił on uwagę na świetną postawę Tomasza Fornala, który staje się jednym z liderów Jastrzębskiego Węgla, a jego dobra gra może zaowocować tym, że włączy się do rywalizacji o miejsce w składzie reprezentacji, chociaż akurat na przyjęciu kandydatów do gry na igrzyskach jest przynajmniej kilku. – Tomek Fornal był kluczowym ogniwem w odniesieniu zwycięstwa nad Zenitem Kazań. Przyjmujący potwierdził w tym meczu, że wchodzi na wysoki poziom i wysyła sygnał do Vitala Heynena, że musi się z nim liczyć przy ustalaniu składu reprezentacji na igrzyska olimpijskie. Rywalizacja na pozycji przyjmującego staje się dzięki temu jeszcze bardziej ciekawa – zakończył Daniel Pliński.

źródło: opr. własne, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved