Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Daniel Pliński: Nie mamy co narzekać

Daniel Pliński: Nie mamy co narzekać

– Miłosz Zniszczoł i Jan Hadrava rewelacyjnie spisywali się w polu zagrywki, zdobywając seriami punkty dla naszego zespołu – mówi olsztyński środkowy Daniel Pliński po zwycięstwie 3:1 nad Łuczniczką Bydgoszcz. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu.

Odnieśliście pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Spodziewałeś się takiego przebiegu spotkania?Daniel Pliński:Zdawałem sobie sprawę, że jak zagramy dobrą siatkówkę, to będziemy w stanie wywieźć z Bydgoszczy komplet punktów. Jestem szczęśliwy, że właśnie taki scenariusz spełnił się podczas piątkowego spotkania.

Pierwsze dwa sety były całkowicie pod wasze dyktando….

Miłosz Zniszczoł i Jan Hadrava rewelacyjnie spisywali się w polu zagrywki, zdobywając seriami punkty dla naszego zespołu. W ataku dobrze spisywał się Wojtek Włodarczyk, a samo spotkanie wyglądało tak, jak byśmy tego chcieli.

Po 10-minutowej przerwie oddaliście pole rywalom. Co było tego przyczyną?

Zawodnicy Łuczniczki zaczęli ryzykować, popełniając przy tym mniej błędów. Trzecią partię zaczęliśmy słabiej, lecz nie poddawaliśmy się i goniliśmy wynik. W momencie kiedy byliśmy blisko, niepotrzebnie popełniliśmy kilka błędów, które obróciły się przeciwko nam. Rywale zasłużenie wygrali trzecią partię.

Choć bydgoszczanie postawili wam trudne warunki i w czwartej partii, to całe spotkanie zakończyło się waszym zwycięstwem…

Ponownie pokazaliśmy naszą moc na zagrywce, dzięki czemu odrzuciliśmy przeciwnika od siatki. Cieszę się, że wywozimy z Bydgoszczy trzy punkty i to jest najważniejsze.

W przyszłym tygodniu zmierzycie się z ONICO AZS-em Politechniką Warszawską. Kibice chcieliby, aby wasz zespół pozostał na fotelu lidera choć dłużej niż przez tylko jeden dzień…

Każdy z nas chciałby, aby właśnie tak było. Przed rozpoczęciem ligi w ciemno brałbym zdobycie 7 punktów w 3 spotkaniach. Z przebiegu poszczególnych konfrontacji uważam, że powinniśmy mieć 9 oczek na swoim koncie. Nie mamy jednak co narzekać – nowa drużyna, nowe twarze i co najważniejsze – szybko pojawił się między nami pozytywny klimat. Do Warszawy jedziemy z nastawieniem walki i liczymy na kolejną wygraną w tym sezonie.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved