Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Daniel Pliński: Iran gra szybciej, niż Francja

Daniel Pliński: Iran gra szybciej, niż Francja

fot. Katarzyna Antczak

Reprezentacja Polski występująca na Uniwersjadzie w Neapolu po raz drugi pokonała swojego rywala 3:0. Tym razem o sile biało-czerwonych przekonali się Francuzi. W niedzielę nasi siatkarze zagrają z Iranem. – Iran gra troszkę szybciej, niż Francja, ale też tak „na dziko”. Ryzykują mocno w ataku, rozgrywający z trzeciego, czwartego metra stara się grać szybko na lewe skrzydło i przez to gubi też trochę dokładność – scharakteryzował rywala asystent Pawła Woickiego, Daniel Pliński.

W sobotę Francuzi nie mieli za wiele do powiedzenia w meczu z reprezentacją Polski.  – Fajne jest to, że chłopaki po pierwszym meczu, a wiadomo, że debiuty są zawsze stresujące na drugie spotkanie wyszli już na luzie. Pokonali Francję gładko, chociaż drugi set był bardzo długo na styku, ale w końcówce to my okazaliśmy się lepsi. – cieszył się Daniel Pliński, asystent Pawła Woickiego. – Ten mecz już jest historią i zaczynamy już myśleć o Iranie – dodał.Persowie w sobotę pauzowali, ale w piątek ulegli Francji 2:3. –  Iran gra troszkę szybciej, niż Francja, ale też tak „na dziko”. Ryzykują mocno w ataku, rozgrywający z trzeciego, czwartego metra stara się grać szybko na lewe skrzydło i przez to gubi też trochę dokładność. Musimy być czujni na bloku.  W ostatnich meczach utrzymujemy przede wszystkim przyjęcie, w sobotę to był klucz. Mamy bazę do tego, żeby grać skutecznie na siatce – analizował rywala Daniel Pliński.

W tych dwóch meczach Paweł Woicki praktycznie nie dokonywał zmian, na boisku występowali Łukasz Kozub, Paweł Halaba, Kamil Semeniuk, Jan Nowakowski, Bartłomiej Lemański, Bartosz Filipiak i na libero Mateusz Masłowski. Jedynie w sobotę na chwilę pojawił się Patryk Niemiec. – Myślę, że wytrzymają. Chłopaki grają dobrze i nie ma co ruszać na razie składu. Trzeba pamiętać, że turniej jest jednak długi i na pewno każdy dostanie szansę. W następnych meczach zapewne pojawią się problemy i rezerwowi też nam bardzo pomogą – podkreślił Daniel Pliński. Spotkanie z Iranem zaplanowano na godzinę 12:00.

źródło: inf. własna, pasja AZS - youtube

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, siatkówka akademicka

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved