Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Daniel Pliński: Drużyna ma potencjał, żeby wygrać ME

Daniel Pliński: Drużyna ma potencjał, żeby wygrać ME

fot. Katarzyna Antczak

13 września 2009 r. reprezentacja Polski pod wodzą Daniela Castellaniego wygrała mistrzostwa Europy w Turcji. W piątek, 13 września 2019 r. w Rotterdamie Biało-Czerwoni prowadzeni przez Vitala Heynena rozpoczną swoje Euro. – Rozczarowaniem będzie brak medalu, ale zdobycie jakiegokolwiek będzie sukcesem – ocenił Daniel Pliński, były środkowy kadry i mistrz Europy z 2009 r.

W piątek 13 września rozpoczną się 31. mistrzostwa Europy. Zostaną rozegrane w czterech krajach – w Holandii, Belgii, Francji i Słowenii – i potrwają do 29 września. Reprezentacja Polski jest jednym z faworytów turnieju, wśród których są Rosja, Francja i Włochy. W wyniku losowania grup z dwiema ostatnimi drużynami Biało-Czerwoni mogą się spotkać dopiero w półfinale. Z Rosją teoretycznie mogą zagrać już w 1/8 finału, ale mało prawdopodobne, że obie drużyny nie zajmą czołowych miejsc, które sprawią, że trafią na siebie w dalszej części rozgrywek.Czy zdobycie innego medalu niż złoty będzie rozczarowaniem, a brak jakiegokolwiek katastrofą? – Inaczej, rozczarowaniem będzie brak medalu, ale zdobycie jakiegokolwiek będzie sukcesem. Potwierdzeniem, że praca idzie w dobrym kierunku. Drużyna ma potencjał, żeby wygrać mistrzostwa Europy. Ale w turnieju może zdarzyć się słabszy dzień czy mecz, w którymś coś nie wyjdzie. A jeśli padnie na półfinał, w którym możemy spotkać się na przykład z Rosją? Dlatego z każdego medalu powinniśmy się cieszyć – wyjaśnił były środkowy reprezentacji Polski, Daniel Pliński.
 
– Z czym mi się kojarzy dzień 13 września? Przedwczoraj jeszcze z niczym. Ale im bliżej mistrzostw Europy, tym więcej rozmów na ich temat i dziś wiem co się tego dnia w 2009 r. stało. Chyba nie ma już nic, co nie zostało powiedziane na temat tamtego sukcesu. Pojechaliśmy do Turcji eksperymentalnym składem i bez kilku podstawowych zawodników, a mimo to zostaliśmy mistrzami Europy. Mało kto się tego po nas spodziewał. Myślę, że nawet niektórzy z nas, którzy znaleźli się w tej drużynie nie spodziewali się, że możemy grać tak dobrze i wygrać. Oczywiście później mogliśmy mówić, że cały czas wierzyliśmy w zdobycie złotych medali, ale tak nie było. Zespół i wiara w niego narodziła się w trakcie turnieju – wspominał także wicemistrz świata z 2006 r.

Polscy siatkarze w ME

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: sportowy24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved