Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Daniel Pliński: Ciągnie wilka do lasu

Daniel Pliński: Ciągnie wilka do lasu

fot. Katarzyna Antczak

Mimo że zarówno Dominik Witczak, jak i Daniel Pliński razem z końcem minionego sezonu PlusLigi zakończyli swoje kariery sportowe, obu będzie można oglądać w Grand Prix Polski w siatkówce plażowej, rozgrywanym w ramach dziewiątej już Bella Plaży Gotyku Toruń 2018. – Plaża Gotyku jest turniejem zorganizowanym na bardzo wysokim poziomie, dlatego z wielką przyjemnością przyjadę niedługo do Torunia – zdradził Daniel Pliński.

Koniec kariery, buty zawieszone na kołek, ale jednak wspólnie z Dominikiem Witczakiem zagracie w Bella Plaży Gotyku. Jak to się stało, że Daniela Plińskiego będzie można oglądać na boiskach w Toruniu?Daniel Pliński: – Zakończyłem karierę, ale ciągnie wilka do lasu. Z Torunia dostałem zaproszenie i je przyjąłem. Poza tym lubię rywalizować i grać na piasku. W dodatku Plaża Gotyku jest turniejem zorganizowanym na bardzo wysokim poziomie, dlatego z wielką przyjemnością przyjadę niedługo do Torunia.

Czy w ciągu tych ostatnich ośmiu lat trwania Bella Plaży Gotyku miał pan okazję zagrać w Toruniu?

– Tak, byłem raz i pamiętam, że turniej był bardzo dobrze zorganizowany – na najwyższym poziomie i nie można było mieć żadnych zastrzeżeń. Wtedy po wielu, wielu latach wróciłem na boiska plażowe i byłem bardzo zaskoczony, że turnieje odbywają się na takim poziomie sportowym oraz organizacyjnym. Wielki szacunek dla ludzi, którzy tworzą ten turniej.

Z Dominikiem Witczakiem chyba będziecie najbardziej doświadczoną parą w tym turnieju. To będzie waszą siłą?

– Na co dzień nie trenujemy z Dominikiem, dlatego będzie bardzo ciężko. Ale znając nasze ambicje i wolę walki, będziemy chcieli zajść jak najdalej – wygrać trzy, może cztery mecze, później się zobaczy. Przyznam szczerze, że nie mam za bardzo okazji do trenowania na plaży, więc troszkę się obawiam, jak ten nasz występ może się rozwinąć.

Co roku w trakcie Plaży Gotyku rozgrywany jest także Mecz Gwiazd. Słyszał pan coś o nim?

– W Meczu Gwiazd chodzi głównie o dobrą zabawę, o to by rozpowszechniać sport i aktywność. Także by pokazać kibicom, że każdy może grać – nieważne ile ma lat, ile waży czy ile ma wzrostu. Każdy może wyjść na boisko i grać.

Czym przekonałby pan kibiców, by przyjechali na turniej Bella Plaży Gotyku Toruń 2018?

– Zapraszam wszystkich, bo będzie bardzo dobra obsada turnieju – czołówka polskich siatkarzy plażowych – to przede wszystkim. W dodatku – sam turniej organizowany jest na bardzo wysokim poziomie, a co jest jeszcze bardzo ważne – ma być piękna, naprawdę piękna pogoda, a turniej rozgrywany jest w przepięknej scenerii. A do tego wszystkiego – Dominik Witczak właśnie wtedy będzie oficjalnie kończył karierę. Warto więc przyjechać do Torunia, by podziękować Dominikowi za te wszystkie lata gry w hali i na plaży, za wszystkie medale, sukcesy i osiągnięcia, z których także my się cieszyliśmy.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved