Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Daniel Gąsior: Przeciwnik nam się mocno postawił

Daniel Gąsior: Przeciwnik nam się mocno postawił

fot. KS Norwid Częstochowa

– Był to dla nas bardzo ważny mecz. Cały czas staramy się walczyć o miejsce w ósemce. Wszystko zmierza w dobrym kierunku. Byliśmy bardzo bojowo nastawieni na mecz z Mickiewiczem. Po ciężkiej walce udało nam się wygrać, choć mecz był naprawdę wyrównany. Musieliśmy być skupieni w każdym momencie, bo przeciwnik nam się mocno postawił – powiedział po wygranej z Mickiewiczem atakujący AGH AZS Kraków, Daniel Gąsior.

Siatkarze AGH AZS Kraków po raz kolejny w tym sezonie pokazali, że są groźni we własnej hali. W miniony weekend odprawili z niej z kwitkiem Mickiewicza Kluczbork. Przyjezdni walczyli, ale po czterech setach musieli uznać wyższość gospodarzy. Krakowianie nie ukrywali zadowolenia ze zdobycia kompletu punktów, który pozwolił im wskoczyć do ósemki, chociaż nad dziewiątym MCKiS-em mają minimalną przewagę. Zanosi się więc na to, że walka o grę w play-off będzie toczyła się do końca rundy zasadniczej.– Był to dla nas bardzo ważny mecz. Cały czas staramy się walczyć o miejsce w ósemce. Wszystko zmierza w dobrym kierunku. Byliśmy bardzo bojowo nastawieni na mecz z Mickiewiczem. Po ciężkiej walce udało nam się wygrać, choć mecz był naprawdę wyrównany. Musieliśmy być skupieni w każdym momencie, bo przeciwnik nam się mocno postawił. Rywale mieli też swoje problemy, bo nie grał ich podstawowy atakujący, co my wykorzystaliśmy – powiedział Daniel Gąsior, atakujący zespołu z Małopolski.

Zarówno AGH, jak i Mickiewicz w sobotnie popołudnie w Krakowie stworzyły ciekawe widowisko. Trener gospodarzy pochwalił poziom spotkania. – Ten mecz stał na bardzo wysokim poziomie jak na rozgrywki I-ligowe. Oba zespoły grały bardzo odważnie i agresywnie. Było sporo przedłużonych akcji po wybloku i obronie. Oba zespoły dobrze były ułożone taktycznie. Zagrywka oraz system blok-obrona zadecydowały o wyniku. Na przestrzeni całego meczu zagrywką graliśmy równiej. Zespół Mickiewicza w pewnym momencie się poddał – skomentował Andrzej Kubacki, który nie ukrywał radości z wygranej, chociaż jeszcze bardziej cieszy się, że zaczyna przynosić efekty praca, którą jego podopieczni wykonują od początku sezonu. – Cieszymy się z trzech punktów, ale bardziej jestem zadowolony, że jest to już kolejny mecz, w którym zagraliśmy dobrą siatkówkę. Coraz lepiej zaczynają wyglądać elementy, nad którymi pracowaliśmy od początku sezonu. To jest dla nas najważniejsze – zakończył szkoleniowiec AGH AZS Kraków.

źródło: AGH Kraków - facebook, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved