Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Daniel Castellani: Wiemy, że potrzebujemy punktów

Daniel Castellani: Wiemy, że potrzebujemy punktów

fot. Grzegorz Czykwin - plusliga.pl

Już w czwartek siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn będą mieli okazję, żeby dopisać do swojego konta cenne punkty. Podopieczni Daniela Castellaniego podejmą ostatnią w tabeli BKS Visłe Bydgoszcz. – Przygotowania do tego spotkania przebiegają w bardzo dobrej atmosferze. Koncepcja gry z dnia na dzień jest coraz bardziej przejrzysta dla całego zespołu. Wiemy, jakie rozwiązania wybrać w danym momencie. Prezentujemy się również lepiej w akcji po przyjęciu zagrywki. Cały zespół posiada również agresywniejszą zagrywkę i walczy o każdą piłkę – mówił szkoleniowiec olsztynian.

Ostatnie tygodnie nie były łatwe dla akademików z Olsztyna. Długo nie mogli oni przerwać serii porażek, która sprawiła, że na chwilę wylądowali nawet na przedostatnim miejscu w tabeli. Niekorzystną serię udało im się zakończyć dopiero w Lubinie, gdzie bez straty seta pokonali gospodarzy. – Jestem zadowolony z pierwszego zwycięstwa, ale bardziej z tego, że z wygranej ucieszyli się kibice oraz ludzie związani z klubem. Mimo, że zespół nie mógł wygrać przez długi czas, to każdy wspierał zawodników. Dlatego zdobyte w piątek trzy punkty, są dla nas bardzo ważne – ocenił Daniel Castellani.Jego zespół ma na swoim koncie 23 punkty i liczy, że kolejne dopisze wygrywając przed własną publicznością z Visłą Bydgoszcz, ostatnią drużyną PlusLigi. – Przygotowania do tego spotkania przebiegają w bardzo dobrej atmosferze. Koncepcja gry z dnia na dzień jest coraz bardziej przejrzysta dla całego zespołu. Wiemy, jakie rozwiązania wybrać w danym momencie. Prezentujemy się również lepiej w akcji po przyjęciu zagrywki. Cały zespół posiada również agresywniejszą zagrywkę i walczy o każdą piłkę – zdradził szkoleniowiec AZS-u Olsztyn, który już od tygodnia ma do dyspozycji lidera, Jana Hadravę.

Na razie jednak jego drużyna stara się nie koncentrować na tym, że w ligowym zestawieni zajmuje dopiero 10. miejsce. – Wiemy, że potrzebujemy punktów, lecz koncentrujemy się tylko na kolejnym spotkaniu – mówił Daniel Castellani i wyjaśnił: – Patrzymy na to, co możemy zrobić w najbliższej przyszłości, czyli walczyć o każdy punkt, set i zwycięstwo. W tym momencie jest to dla nas odpowiednia droga, którą musimy podążać – tłumaczył trener olsztynian.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved